Ryanair obsłużył we Wrocławiu już 7 mln pasażerów

W czwartek w południe w Porcie Lotniczym Wrocław wylądował boeing linii Ryanair lecący z Londynu. Co w tym niezwykłego? Na pokładzie znajdował się pasażer nr 7 mln! Liczba pokazuje dynamiczny rozwój Ryanaira na wrocławskim lotnisku, który na stałe związał się ze stolicą Dolnego Śląska i tu planuje dalszy podbój polskiego nieba.

  • fot. Ryanair/Port Lotniczy Wrocław


Siedmiomilionowym pasażerem linii Ryanair na wrocławskim lotnisku okazała się Bożena Milne, która przyleciała z Londynu, aby spędzić weekend w polskich górach, praktykując jogę. W Anglii mieszka od 35 lat, z mężem, którego poznała w jednym z wrocławskich parków. Pasażerka otrzymała upominek od Portu Lotniczego Wrocław oraz dwa bilety na podróż w dwie strony od linii Ryanair.
 

- Liczba siedmiu milionów pasażerów linii Ryanair bardzo cieszy, a także pokazuje olbrzymi postęp, jaki przez lata przewoźnik wypracował we Wrocławiu. Ryanair systematycznie wzbogaca ofertę i uruchamia nowe połączenia. To skutkuje znaczącym przyrostem liczby podróżnych – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. 

Warszawa jak Londyn

Ryanair jest związany z Portem Lotniczym Wrocław od początku swojej działalności w Polsce, tj. od 2005 roku, kiedy uruchomił rejsy do Londynu Stansted. Przez 10 lat znacznie rozwinął swoją siatkę połączeń, dzięki czemu na lotach z oraz do Wrocławia osiągnął właśnie rekordowe siedem milionów pasażerów.

W tym roku do końca września Ryanair obsłużył już blisko 859 tys. pasażerów – to stanowi aż 40% liczby wszystkich obsłużonych w 2014 roku podróżnych. Popularne trasy irlandzkiego przewoźnika to oczywiście Wyspy Brytyjskie, ale też duże metropolie Europy, np. Barcelona, Rzym, Bolonia, Paryż. Najwięcej pasażerów podróżuje na trasie to Londynu Stansted, ale w statystykach niewiele ustępuje… Warszawa Modlin.

- Przewoźnik planując wejście do Polski, dostrzegł potencjał rozwoju właśnie we Wrocławiu, a po kolejnych inwestycjach widać, że na stałe związał się z tutejszym lotniskiem, którego możliwości wciąż są dla Ryanaira ogromne – mówi Dariusz Kuś.

To we Wrocławiu linie lotnicze Ryanair utworzyły swoją pierwszą bazę operacyjną w Polsce. To tu ogłosiły niedawno zbudowanie centrum obsługi technicznej swoich samolotów – pierwsze w Polsce i trzecie w Europie, które zacznie działać wiosną 2016 roku. W planach jest także zbazowanie we Wrocławiu trzeciego samolotu. To oznacza wzbogacenie oferty połączeń przewoźnika (rozważany jest Madryt, Nicea lub inne miasto we Francji i nowe połączenia do Grecji). 

Jeszcze więcej połączeń

Ryanair już zapowiedział nowe połączenia na lato 2016 roku. W rozkładzie lotów na pewno pojawią się dwie nowe trasy: największa wyspa w archipelagu Wysp Kanaryjskich Teneryfa oraz Wenecja-Treviso. Na Teneryfę samoloty będą latały raz w tygodniu – w każdą środę, natomiast do Wenecji polecimy trzy razy w tygodniu. Irlandzki przewoźnik zwiększy też liczbę rejsów do Londynu-Stansted – do dwóch rejsów dziennie w wybrane dni. 

Czytaj więcej: Nowy rozkład lotów Ryanair na rok 2016  

Zgłoś uwagę