Ryanair likwiduje połączenia na Ukrainę. Wizz Air lata bez zmian

Linie lotnicze Ryanair ogłosiły, że likwidują całkowicie połączenia na Ukrainę. Również to, które miało być uruchomione jesienią z Wrocławia. Na szczęście nie oznacza to, że w ogóle z Portu Lotniczego Wrocław nie polecimy do wschodnich sąsiadów. Ciągle lata tam Wizz Air. 


Linie Ryanair miały uruchomić jesienią połączenia z Wrocławia na Ukrainę. Rozpoczęto już nawet sprzedaż biletów. Jednak 11 lipca lotniczy przewoźnik ogłosił decyzję o całkowitej rezygnacji z lotów na Ukrainę ze wszystkich lotnisk, również Wrocławia.

- W imieniu ukraińskich użytkowników i konsumentów, żałujemy, że Kijów Airport pokazał, że Ukraina nie jest jeszcze wystarczająco dojrzałym i wiarygodnym partnerem do interesów, bo nie dotrzymuje warunków umowy.  Z powodu tej sytuacji lotnisko straci ponad 500 tysięcy klientów i 400 miejsc pracy tylko w pierwszym roku,  a przecież byłby to znaczący impuls dla ukraińskiej gospodarki -  mówi David O’Brien, dyrektor handlowy Ryanair.

Linie Ryanair zapowiedziały, że rezerwy, które powstaną w ten sposób zostaną wykorzystane do wzmocnienia siatki połączeń na konkurencyjnych rynkach, takich jak Niemcy, Izrael i Polska.

Wszyscy pasażerowie, którzy już kupili bilety na loty z Wrocławia na Ukrainę mogą odzyskać pieniądze

Wizz Air lata bez zmian

Bez zmian na Ukrainę można polecieć bezpośrednio z Wrocławia z Wizz Air. Rejsy ze stolicy Dolnego Śląska do Kijowa realizowane są we wtorki, czwartki i soboty, z kolei do Lwowa we wtorki i soboty.

- To połączenia, które od początku cieszą się ogromną popularnością. Średnie wypełnienie samolotów na tych trasach stale rośnie. W czerwcu 2017 roku w przypadku Kijowa wynosiło 90,4%, a Lwowa 85,6%. To bardzo dobre wyniki dla kierunków, które działają zaledwie od kilku miesięcy. Doceniają je pasażerowie podróżujący w celach biznesowych, turyści, jak i Ukraińcy pracujących lub studiujący na Dolnym Śląsku. W naszej ocenie trasy z Wrocławia na Ukrainę mają wielki potencjał, dlatego też w najbliższych dniach będziemy rozmawiać z przewoźnikiem Wizz Air w sprawie zwiększenia liczby połączeń w tym kierunku. Wierzymy, że uda nam się zainteresować tym również innych przewoźników - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Zgłoś uwagę