Ryanair inwestuje we Wrocławiu

6 milionów euro będzie kosztowała budowa Centrum Obsługi Technicznej samolotów, które powstanie we Wrocławiu. Będą tam wykonywane dokładne przeglądy i naprawy floty Ryanair.  

  • Ryanair

    Ryanair we Wrocławiu zatrudni 150 osób (materiały prasowe)

  • zdjęcie ilustracyjne


O szczegółach inwestycji mówili we Wrocławiu przedstawiciele Ryanair.

–W hangarze znajdą się dwa stanowiska do przeglądów. Dzięki temu będzie można sprawdzać stan techniczny dwóch samolotów naraz. Gdy zostanie wykryta jakaś usterka będzie ona usunięta na miejscu. We Wrocławiu będą przeprowadzone przeglądy typu „C” czyli pogłębione, które wykonywane są raz na trzy lata. To będzie trzecie centrum techniczne Ryanair, a pierwsze w Polsce – zaznacza Michael Hickey Dyrektor Operacyjny Ryanair.

Budowa zacznie się w listopadzie 2015 roku i potrwa do marca 2016. Pracę w nowym centrum technicznym znajdzie 150 osób. Rekrutacja już trwa. W tym procesie uczestniczy Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. 

– Ryanair poprosił nas o sprawdzenie potencjału rynku. Mieliśmy ustalić czy we Wrocławiu jest niezbędna infrastruktura aby centrum techniczne mogło tu funkcjonować. Okazało się, że Politechnika Wrocławska kształci znakomitych fachowców, którzy mogą pracować dla Ryanair. Dodatkowo jest też spora grupa osób, które po odpowiednich szkoleniach także znajdzie zatrudnienie w centrum. To ogromny prestiż dla regionu. Wielu absolwentów musiało do tej pory pracować za granicą, teraz mają szanse aby robić to w kraju. Dzięki tej inwestycji inni przewoźnicy zwrócą uwagę na Wrocław i może powstaną tu podobne centra techniczne – mówi Marta Madej z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Podobne centra techniczne działają w Szkocji Prestwick oraz na Litwie w Kownie. We Wrocławiu powstanie pierwsze w Polsce.

– Cieszymy się, że Ryanair po raz kolejny nam zaufał nowa inwestycja jest efektem kilkuletnich negocjacji. Firma działa od 10 lat w Polsce i to właśnie ze stolicy Dolnego Śląska odleciał pierwszy samolot Ryanair do Londyn-Stansed. Na naszym lotnisku na stałe stacjonują dwa samoloty przewoźnika – przekonuje Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego we Wrocławiu.

Obecnie Ryanair oferuje we Wrocławiu 20 połączeń latem i 16 zimą. Nowością w listopadzie będą loty na Teneryfę. W najbliższym czasie planowane są także letnie połączenia z Grecją. Rocznie wrocławskie lotnisko obsługuje ponad milion pasażerów Ryanair.  

Zgłoś uwagę