Ruszyły zapisy na kajakowy wyścig Red Bull Wiosłem po Odrze

Ruszyła rejestracja do nietypowych zawodów kajakarskich, które 1 października o godz. 12.00 odbędą się po raz trzeci we Wrocławiu. Do wielkiego wyścigu Red Bull Wiosłem po Odrze stanie nawet 150 dwuosobowych drużyn. Liczba miejsc jest ograniczona.

  • Fot: materiały promocyjne organizatora

  • Fot: materiały promocyjne organizatora

  • Fot: materiały promocyjne organizatora


Już za trzy  tygodnie nawet 300 kajakarzy będzie walczyć o zwycięstwo w trzeciej edycji Red Bull Wiosłem po Odrze. Aby 1 października wziąć udział w wodnej rywalizacji należy mieć ukończone 16 lat oraz zarejestrować się poprzez formularz dostępny na stronie www.redbull.com/wioslempoodrze. Zawody są otwarte zarówno dla  profesjonalistów jak i amatorów. Opłata startowa wynosi 30 zł i jest w niej uwzględniony:  sprzęt - dwuosobowe kajaki, wiosła, kamizelki asekuracyjne, a także koszulki.

Kajaki wystartują z Bulwaru Xawerego Dunikowskiego na trasę regat składającą się z 3 pętli o długości około 4,3 km każda. Na każdym okrążeniu znajduje się 6 mostów, pod którymi zawodnicy przepłyną dwukrotnie - z nurtem rzeki i pod prąd. Są to mosty: Pokoju, Grunwaldzki, Oławski, Kładka na Groblę, Tumski i Młyński. Każdy z nich będzie stanowił punkt kontrolny, na którym po pokonaniu pierwszego okrążenia, zgodnie z systemem australijskim, będą odpadać najwolniejsi.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.redbull.pl/wioslempoodrze.

Zgłoś uwagę