Ruszyły pierwsze przygotowania do remontu mostów Pomorskich

Firma Pro-Tra Building zrobiła pierwsze trzy odkrywki na chodniku mostu Pomorskiego, aby zweryfikować stan konstrukcji przeprawy. To pierwsze prace przygotowawcze do remontu.

  • fot.:WI


Wykonawca prac, które niedługo mają ruszyć rozpoczął pierwsze przygotowania do remontu. W środę, 15 stycznia na moście pojawiła się ekipa, aby dokonać odkrywek i zweryfikować stan jego konstrukcji.

Wykonawca nie podał jeszcze terminu zamknięcia przeprawy. Odkrywki pozwolą określić dokładnie zakres pierwszych prac na moście. Dopiero wtedy poznamy dokładny plan zastępczej organizacji ruchu w tamtym rejonie.

Przypomnijmy. Na samych mostach w ramach inwestycji na pewno zostanie wymieniona nawierzchnia, torowisko, słupy trakcyjne. Sama konstrukcja poddana zostanie gruntownej modernizacji, łącznie z wymianą stalowego przęsła. Powstaną też nowe chodniki, a nowy wygląd zyskają także zabytkowe baszty, które znajdują się na mostach od strony południowej. Wykonawca ma również „schować” rury ciepłownicze, które biegną przez most. Na wykonanie całości inwestycji wykonawca będzie miał 36 miesięcy od momentu podpisania umowy.Zgłoś uwagę