Ruszyła VII edycja programu MOZART

Naukowiec zdobywa praktyczne doświadczenie, firma ma współpracownika z wyjątkową wiedzą, a miasto satysfakcję, bo zmodernizowane przedsiębiorstwo to okazja na wzbogacenie rynku pracy. W siódmej edycji programu Mozart dofinansowanych zostanie 30 partnerstw

  • Kampus Politechniki Wrocławskiej, fot. Tomasz Walków

    Kampus Politechniki Wrocławskiej, fot. Tomasz Walków


Program Mozart jest koordynowany przez Wrocławskie Centrum Akademickie. Założenia pomysłu są przejrzyste. Za roczną pracę na rzecz wrocławskiej firmy pracownik naukowy otrzymuje pieniądze z budżetu miasta. Nie może zrezygnować z etatu na uczelni.

Pomysłodawcy programu wyjaśniają: - Naukowiec zyska możliwość zastosowania swojej wiedzy w praktyce. Dzięki elastycznej formule programu może łączyć dotychczasowy etat na uczelni z pracą na rzecz partnerskiej firmy. Przedsiębiorca skorzysta ze specjalistycznej wiedzy naukowca na rzecz rozwoju swojej firmy swojego rozwoju. Największym wygranym partnerstwa będzie jednak Wrocław i jego mieszkańcy. Efektem współpracy są innowacyjne rozwiązania, produkty i usługi, rozwój działających lokalnie przedsiębiorstw, a co za tym idzie także powstanie nowych miejsc pracy.

W tym roku Mozart jest realizowany po raz siódmy. Od 2012 r. wsparcie finansowe z miejskiego budżetu otrzymało 165 partnerstw.

Wrocławskie Centrum Akademickie ma 10 lat

W ramach VII edycji programu dofinansowanych zostanie 30 tandemów. Termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w Mozarcie mija 20 czerwca 2018 r.

Regulamin konkursu oraz informacje dotyczące zasad Mozarta na stronie internetowej Wrocławskiego Centrum Akademickiego. TUTAJ

WCA/w

Zgłoś uwagę