Kulturalne targi na Świebodzkim

Dworzec Świebodzki wjechał na nowe tory! W czwartek ruszył tu Świebodzki Targ Kultury, czyli nowa, kulturalna odsłona tego miejsca. Można było naprawić sobie rower, obejrzeć film i wziąć udział w dyskusji. W piątek i sobotę czekają na Was tutaj kolejne atrakcje. Sprawdź co jeszcze przed nami!

 • Świebodzki Targ Kultury kino plenerowe

  Na Świebodzkim Targu Kultury coś dla siebie znajdą również wielbiciele kina plenerowego.

 • Świebodzkiego Targu Kultury panel dyskusyjny

  Panel dyskusyjny podczas Świebodzkiego Targu Kultury

 • Świebodzki Targ Kultury odbywa się w czwartki, piątki i soboty

  Świebodzki Targ Kultury odbywa się w każdy czwartek, piątek i sobotę

 • Świebodzki Targ Kultury pogotowie rowerowe

  Pogotowie rowerowe odbywa się w każdy czwartek!

 • Świebodzki Targ Kultury przygotował też specjalne gadżety

  Świebodzki Targ Kultury przygotował też specjalne gadżety

 • Świebodzki Targ Kultury pod dachem

  Na miejscu można również usiąść pod dachem i napić się piwa

 • Świebodzki Targ Kultury otwarty

  Na miejscu można usiąść, zrelaksować się, a wieczorami również posłuchać koncertów.


W czwartek odbyła się inauguracja Świebodzkiego Targu Kultury. Na miejscu oprócz panelu dyskusyjnego, podczas którego zastanawiano się komu potrzebny jest szaberplac, a komu ekobazarek i czy jest dla nich miejsce wśród hipermarketów, można było również wziąć udział w rowerowych pokazach zorganizowanych przez rowerową manufakturę osiem.co.

- Pokazaliśmy jak rozkręcić, a później złożyć ostre koło, poza tym przez cały wieczór pojawiały się osoby z własnymi jednośladami, w których coś stukało, tarło i szurało, krótko mówiąc coś z nimi było nie tak – opowiada Kuba Derbisz z osiem.co. - W takich przypadkach staraliśmy się pomóc, dokręcić i doradzić co należy zrobić, żeby jeździło się płynnie. Przypominamy, że na Targu Kultury będzie można nas znaleźć co czwartek, a zatem zapraszamy! - dodaje Kuba.

Oprócz pogotowia rowerowego, tego wieczoru można było również obejrzeć rowerowy film. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i kino Nowe Horyzonty przygotowało na ten wieczór pokaz film B.I.K.E. (reż. Anthony Howard, Jacob Septimus).

- Specjalnie na Świebodzki Targ Kultury przygotowaliśmy kino plenerowe, w którym wyświetlimy 5 filmów, które do tej pory pojawiały się w kinie NH. Projekcje odbywają się w każdy czwartek, piątek i sobotę po godzinie 22.00 – mówi Agata Burdzy, ze stowarzyszenia Nowe Horyzonty. 

W piątek i sobotę przed nami kolejne atrakcje. Dzisiaj o 18.00 spektakl improwizowany „100% niewiadome”, później koncert zespołu Young Stadium Club, a w sobotę istny dzień dziecka, czyli warsztaty i animacje dla dzieciaków.

Tu znajdziesz więcej informacji o Świebodzkim Targu Kultury.

 

 

 

ulaj

Zgłoś uwagę