Ruszył remont autostrady A4

1 czerwca wykonawcy remontu odcinka autostrady A4 (między węzłem Krajków a węzłem Przylesie-w kierunku Opola) ruszyli z pracami przygotowawczymi. Od 8 czerwca ruch samochodowy zostanie przerzucony na północną jezdnię, po której kierowcy będą jeździć w obu kierunkach. 


Remont autostrady A4 w województwie dolnośląskim będzie prowadzony na jezdni południowej (jezdnia w stronę Opola) na odcinku między węzłem Krajków a węzłem Przylesie (granica z województwem opolskim) o długości ponad 26,5 km. Zadanie przewiduje przede wszystkim wymianę nawierzchni, a następnie wymianę oznakowania poziomego oraz wymianę dylatacji obiektów mostowych, wymianę barier na przejazdach awaryjnych, wymianę uszkodzonych barier, czy odwodnienia. Jest to kontynuacja generalnego remontu trasy rozpoczętej w 2013 roku. 

Aby utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze, inwestycja będzie realizowana wieloetapowo.  - Remontowana jezdnia będzie odcinkowo wyłączana z ruchu. Ruch, poprzez istniejące i wykonywane na potrzeby remontu przewiązki, będzie kierowany na jezdnię północną gdzie na odcinku remontowanego etapu będzie odbywał się dwukierunkowo -  czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Pierwsze utrudnienia już za nami. W ostatnich  dniach maja drogowcy wykonywali przewiązki na odcinku od węzła Krajków w stronę Opola. Wówczas wyłączyli szybkie pasów ruchu jezdni północnej i południowej. Rozpoczęcie robót zasadniczych planowane jest 8 czerwca.
Remont ma poprawić komfort jazdy po autostradzie i zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Jednak remonty odcinków dolnośląskich to nie koniec prac, jakie zleciła GDDKiA. Od 1 czerwca rusza również remont autostrady w województwie opolskim od węzła Przylesie do węzła Prądy (30 km). Remontowana będzie jezdnia w kierunku Katowic. Podobnie, jak podczas remontów autostrady w roku 2013 i 2014, ruch pojazdów będzie przekierowany z dwóch jezdni na jedną i będzie się tam odbywał dwukierunkowo przy ograniczonej prędkości do 80 km/godz. Wyłączane z ruchu odcinki będą miały po około 10-12 km (w 4 etapach).

Zgłoś uwagę