Ruszają przesłuchania do Chóru Chłopięcego NFM

Narodowe Forum Muzyki zaprasza chłopców w wieku od 7 do 11 lat wraz z rodzicami na przesłuchania do Chóru Chłopięcego NFM.

  • Chór Chłopięcy NFM/fot. Karol Sokołowski


Przesłuchania, które rozpoczynają się 2 września 2020 r, będą prowadzone w bardzo przyjaznej i bezstresowej atmosferze. Jednocześnie przestrzegane będą konieczne zasady bezpieczeństwa. Dlatego też osoby przychodzące na przesłuchanie będą wpuszczane tylko w maseczkach ochronnych oraz mierzona im będzie temperatura ciała. Konieczne będzie również utrzymywanie bezpiecznego dystansu – odległość między poszczególnymi osobami nie może być mniejsza niż 2 metry. Obowiązuje także jedno wejście na przesłuchanie, tj. wejście główne do NFM od strony pl. Wolności.

Terminy przesłuchań 

• 2 września 2020 r. (środa), godz. 15:30–18:00, Sala Czarna
• 5 września 2020 r. (sobota), godz. 10:00–11:30, Green room
• 16 września 2020 r. (środa), godz. 16:00–17:00, Sala Kameralna

Możliwy jest również udział w przesłuchaniu online w dogodnym dla kandydatów czasie.
W celu umówienia terminu należy wysłać wiadomość poprzez komunikatory na platformach Facebook i Skype do:
• Małgorzaty Podzielny – kontakt przez Facebooka: https://www.facebook.com/ma.pdz.9,
• Amelii Kramarczyk-Pępek – kontakt przez Skypeʼa: https://join.skype.com/invite/iQaqzB7pBGZf.

Zajęcia chóru są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i odbywają się w Centrum Edukacyjnym NFM. Uczestnictwo w nich jest bezpłatne. Młodzi śpiewacy oprócz tego, że uczęszczają na zajęcia wpisane w stały grafik pracy chóru, biorą udział także w odbywających się kilka razy w roku sesjach warsztatowych prowadzonych przez polskich i zagranicznych ekspertów.

O Chórze Chłopięcym NFM

Założony w 2009 r. przez Andrzeja Kosendiaka, dyrektora Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Od początku ambitnie realizuje plan aktywnego uczestnictwa w życiu artystycznym, koncertując z najlepszymi dyrygentami oraz zespołami. Dyrektorem artystycznym zespołu jest Małgorzata Podzielny.

Zespół angażuje się w życie kulturalne miasta, współpracując z Operą Wrocławską (Brzydkie kaczątko, 2016–2017; Yemaya – Królowa Mórz, 2019), Teatrem Muzycznym Capitol (koncert Urodziny Aliny. Benefis Aliny Janowskiej w ramach 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, 2013), a także z Wrocławskim Teatrem Lalek (spektakl Yemaya – Królowa Mórz, 2016–2017). Często jest zapraszany do udziału w ważnych wydarzeniach odbywających się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans (wystąpił m.in. pod dy¬rekcją sir Johna Eliota Gardinera, Giovanniego Antoniniego oraz Zubina Mehty) czy Leo Festiwalu. Koncertował również w Austrii, Czechach, na Słowacji i w Japonii.

W dyskografii zespołu znajdują się wydane przez NFM albumy: Salzburska Msza Maryjna (2015) z muzyką W.A. Mozarta, Witold Lutosławski. Opera omnia – Vol. 7 (2018) z piosenkami dla dzieci tego kompozytora, a także krążek z dziełami M.J. Żebrowskiego (2018). Wszystkie zostały nagrane pod batutą Andrzeja Kosendiaka. Najnowsza płyta Chóru Chłopięcego NFM – This Day z muzyką B. Chilcotta, pod dyrekcją Małgorzaty Podzielny – została wydana z okazji obchodów jubileuszu 10-lecia istnienia zespołu (2019).

Małgorzata Podzielny to absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, a także Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa w Bydgoszczy. Od 2002 r. prowadzi w Szkole Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu Chór „Con Brio”, a od 2006 – Zespół Wokalny „Rondo”. W latach 2003–2010 była wykładowcą w Studium Muzyki Kościelnej przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, gdzie pełniła funkcję zastępcy kierownika. Od 2009 r. jest dyrektorem artystycznym Chóru Chłopięcego NFM. W 2010 r. uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych, a 2020 roku sopień doktora habilitowanego.

Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jako uznana specjalistka od kreowania brzmienia chórów dziecięcych i młodzieżowych jest regularnie zapraszana na warsztaty i seminaria poświęcone tej problematyce. Jest laureatką licznych nagród. Za osiągnięcia artystyczne otrzymała odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz Nagrodę II stopnia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zespoły artystki biorą udział w konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych.Zgłoś uwagę