Ruszają prace nad dokończeniem trasy tramwajowej na Hubskiej

Umowa podpisana, plac budowy przekazany wykonawcy. Od jutra ruszą prace nad dokończeniem budowy trasy tramwajowej na ul. Hubskiej. Mają potrwać trzy miesiące.

  • Umowę na dokończenie prac na ul. Hubskiej podpisali prezes Wrocławskich Inwestycji, Paweł Rychel i Leszek Ziajka, prezes firmy Pro Tra Building.


Prace nad dokończeniem trasy tramwajowej na ul. Hubskiej startują od wtorku, 26 lutego. Dzisiaj na umowie podpisali się prezes Wrocławskich Inwestycji, Paweł Rychel i Leszek Ziajka, prezes firmy Pro Tra Building.

Gotowy jest już plan prac. Budowlańcy uprzedzają, że muszą rozpocząć je od robót poprawkowych. Mają one trwać około tygodnia. – Pierwszy tydzień będzie polegał na ściągnięciu nieprawidłowo położonych płyt pod torowisko. Trzeba wyrównać teren, ponownie wykonać niektóre elementy i dopiero potem przystąpimy do kolejnych etapów – mówi Piotr Ekiert z firmy Pro Tra Building.

Do zrobienia jest torowisko, sieć trakcyjna oraz jezdnia, chodniki i inne elementy naziemne. Firma, według umowy, ma na to 3 miesiące i deklaruje, że zakończy prace w terminie. To by oznaczało, że pod koniec maja rozpoczną się odbiory. Wtedy też zostanie złożony wniosek o dopuszczenie do użytkowania nowej trasy i, gdy zakończą się formalności, Hubską pojadą tramwaje.

Przypomnijmy. Wrocławskie Inwestycje po zerwaniu kontraktu z byłym wykonawcą - firmą Balzola, musiały ogłosić nowy przetarg na dokończenie prac na Hubskiej. Pierwszy został unieważniony z powodu błędów formalnych w ofertach złożonych przez potencjalnych wykonawców i dopiero drugie postępowanie doszło do skutku. Wyłoniono wykonawcę - firmę Pro-Tra Building, która wyceniła swoje prace na 21,5 miliona złotych.Zgłoś uwagę