Rusza wrocławska Akademia Biegania

W poniedziałek startuje nowa inicjatywa dla sympatyków biegania – Wroclaw Marathon Team zaprasza na Akademię Biegania. To projekt dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biegami na długim dystansie. Z racji zagrożeń epidemicznych, zajęcia będą odbywać się online.


– Wiemy, że jednym ze „skutków ubocznych” pandemii stał się wzrost zainteresowania bieganiem, głównie rekreacyjnym. Spora część społeczeństwa, zmęczona izolacją i brakiem aktywności fizycznej, zdecydowała się na najprostszą i najbardziej dostępną formę ruchu  – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu.

Dokładne instrukcje dla uczestników

Akademia Biegania to nie tylko wirtualne treningi, ale również istniejący już cykl wideo prezentujący wrocławskie ścieżki biegowe. Na początku każdego miesiąca uczestnicy dostaną informacje o zaplanowanych treningach biegowych: zarówno w formie rozpiski, jak i gotowych nagrań w formacie mp3. Dzięki temu, każdy trenujący zostanie niejako „poprowadzony” przez instruktora, który w danej jednostce treningowej podpowie, jakie powinno być właściwe tempo, poprowadzi rozgrzewkę i opisze ćwiczenia rozciągające.

Korzystając z mobilnej aplikacji treningowej uczestnicy co pewien czas otrzymają zadania, np. w formie pokonania określonego dystansu. Co ważne, cały projekt jest dostosowany do osób całkowicie początkujących – oznacza to, że do programu można dołączyć nie mając żadnego doświadczenia w bieganiu. W ramach Akademii Biegania dostępna będzie także grupa dyskusyjna, gdzie będzie można m.in. zasięgnąć opinii instruktorów. A najaktywniejsi uczestnicy otrzymają gadżety Wroclaw Marathon Team.

Wirtualna wersja programu „I Ty możesz zostać maratończykiem”

– Bardzo chcemy pomóc wszystkim, którzy chcieliby usystematyzować swoje treningi i nie mają ku temu przeciwwskazań zdrowotnych. W tym celu damy początkującym biegaczom odpowiednie narzędzia, które być może zaprocentują w przyszłości udziałem w maratonie lub półmaratonie? To w pewnym sensie wirtualna wersja programu „I Ty możesz zostać maratończykiem”, ale dostosowana do obecnych warunków – dodaje dyrektor Gęstwa.

Szczegółowe informacje o startującej w poniedziałek Akademii Biegania dostępne są na Facebooku. Pierwszy wirtualny trening zaplanowano na wtorek, 2 czerwca.Zgłoś uwagę