Rusza remont ul. Zamkowej. Zobacz, jak się zmieni [WIZUALIZACJE]

Drogowcy od razu po otwarciu ul. Krupniczej weszli na równoległą ul. Zamkową. Wjechał tam ciężki sprzęt i ruszyły pierwsze prace. Wykonawca, firma Pro Tra Buliding, chce zdążyć z końcem prac na otwarcie Narodowego Forum Muzyki.

  • fot. JK

  • fot. JK

  • fot. JK

  • fot. JK

  • fot. JK

  • fot. JK


Realizacja wartego ponad 10,5 mln zł kontrakt na przebudowę ul. Zamkowej wraz z budową wjazdu na parking Narodowego Forum Muzyki właśnie się rozpoczęła. Podobnie jak remont ulicy Krupniczej inwestycja jest związana z budową NFM. Zadanie ma usprawnić komunikację wokół tego obiektu i poprawić wygląd najbliższej okolicy.

Ulica Zamkowa łączy ul. Kazimierza Wielkiego z pl. Wolności i znana była głównie jako skrót do Świdnickiej oraz dzięki zapchanemu parkingowi. Rozpoczęta inwestycja zmieni ten obraz.  Droga będzie przejezdna do tunelu na parking NFM i posesji przy Zamkowej. Nie będzie można dojechać do ul. Świdnickiej. Za to więcej miejsca będą mieli piesi.

Ma powstać elegancki trakt spacerowy, który połączy NFM i Pałac Królewski z Rynkiem. Nawierzchnia ulicy zbudowana będzie z materiałów kamiennych -  płyt i kostki. Dostosowane do nowej funkcji mają być także elementy małej architektury, czyli ławki, kosze, stojaki rowerowe, osłony drzew. Zwieńczeniem nowego wizerunku powinno być specjalnie zaprojektowane dla tego miejsca oświetlenie i starannie dobrana zieleń.
 

Prace ruszyły od razu, na początek wykopy i rozbiórki. Pierwszeństwo mają badania archeologiczne. Potem, aby móc rozpocząć budowę tunelu, konieczne będzie przełożenie sieci podziemnych. Budowa koordynowana z budową NFM powinna zdążyć do maja-czerwca 2015 roku. 

Zgłoś uwagę