Rusza nabór partnerstw naukowców i firm do programu „Mozart”

Rozpoczął się nabór do kolejnej, już dziewiątej edycji programu „Mozart”, który koordynuje Wrocławskie Centrum Akademickie

  • Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, fot. Tomasz Walków


Miejskiego Programu Wsparcia Partnerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Sektora Aktywności Gospodarczej „Mozart" to przedsięwzięcie skierowane do naukowców i przedsiębiorców. Pilotuje je Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

Miasto Wrocław swoją ofertę kieruje do aktywnych naukowców i przedsiębiorców, którzy w ramach partnerstw naukowo-biznesowych mają pomysł na wspólny projekt. Dzięki tej współpracy przedsiębiorca wykorzystuje rozległą i specjalistyczną wiedzę naukowca na rzecz rozwoju firmy, a naukowiec zdobytą wiedzę biznesową stosuje w pracy dydaktycznej i badawczo-rozwojowej.

W programie udział biorą partnerstwa naukowca ze stopniem co najmniej doktora zatrudnionego na uczelni lub w instytucie w charakterze pracownika badawczo-dydaktycznego czy badawczego z przedsiębiorcą działającym na terenie Wrocławia i zatrudniającym tu pracowników.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wca.wroc.pl/mozart. Można się również konsultować telefonicznie lub mailowo z członkami zespołu zaangażowanymi w realizację programu (https://wca.wroc.pl/kontakt-mozart).

Termin składania wniosków mija 30 czerwca 2020 r.Zgłoś uwagę