Rusza kolejna edycja Dolnośląskich Gryfów

Wystartowała jubileuszowa X edycja najbardziej prestiżowego regionalnego wyróżnienia Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza

Do połowy września można zgłaszać firmy i samorządy, które w minionym roku osiągnęły wyjątkowe sukcesy. Po raz dziesiąty zostaną w tym roku wręczone nagrody gospodarcze Dolnośląski Gryf. To najbardziej prestiżowe regionalne wyróżnienie wręczane od 2004 roku. Od pierwszej edycji w szranki konkursu stanęło ponad 900 dolnośląskich firm i samorządów, które poddały się wnikliwej ocenie Kapituły Konkursu. 67 razy zdecydowano o przyznaniu Dolnośląskiego Gryfa. W uznaniu szczególnych zasług w promowaniu Dolnego Śląska i pracy na rzecz rozwoju regionu uhonorowano kardynała Henryka Gulbinowicza, prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, Ministra Kultury i byłego włodarza stolicy Dolnego Śląska Bogdana Zdrojewskiego oraz prezesa KGHM Polska Miedź Herberta Wirtha, którzy otrzymali nagrody w kategorii Osobowość Dolnego Śląska.

W tym roku organizatorzy konkursu: Zachodnia Izba Gospodarcza, Związek Pracodawców Polska Miedź oraz Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska zapraszają do dziesiątej – jubileuszowej edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf - Nagroda Gospodarcza”.

Do 15 września przyjmowane są zgłoszenia w Zachodniej Izbie Gospodarczej. Wystarczy wejść na stronę www.gryfy.pl lub www.zig.pl , wypełnić ankietę i wysłać. Nominowani w każdej z kategorii zostaną wyłonieni przez Kapitułę w drugiej połowie października, laureatów poznamy 21 października podczas Koncertu Jubileuszowego w Teatrze Capitol we Wrocławiu.

- Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza, to szczególne wyróżnienie – podkreśla Grzegorz Dzik, Przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej. - Przyznawane jest od 10 lat dolnośląskim firmom i samorządom za wkład w rozwój regionu, innowacyjność i najlepszy samorządowy program rozwoju. To nagroda honorowa, uczestnicy konkursu nie wnoszą żadnych opłat, promująca regionalny biznes i samorząd. Wyróżniamy instytucje samorządu terytorialnego za osiągnięcia związane z pozyskiwaniem i wykorzystywaniem środków unijnych, ambitne i nowatorskie plany rozwoju gospodarczego i działania na rzecz mieszkańców. To nagroda promująca osoby, firmy i instytucje, które tworzą dobrobyt naszego regionu – dodaje.

Laureatów wyłania co roku niezależna Kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele najważniejszych instytucji i firm naszego regionu oraz cenione osobistości życia gospodarczego i politycznego. Wiedza i doświadczenie członków Kapituły stanowią o ogromnej wartości merytorycznej nagrody.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać członkowie Zachodniej Izby Gospodarczej, zarządy oddziałów terenowych ZIG, członkowie Związku Pracodawców Polska Miedź, zarządy stowarzyszeń, związków, klubów i innych organizacji skupiających przedsiębiorców Dolnego Śląska, a także organy samorządu terytorialnego, wreszcie sami kandydaci.

Pomysłodawcą organizowanego od 2004 roku konkursu jest Janusz Rybak, zasiadający w Prezydium Rady Zachodniej Izby Gospodarczej. W 2005 roku do grona organizatorów dołączył Związek Pracodawców Polska Miedź, a w 2010 roku Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Nagroda Gospodarcza – Dolnośląski Gryf od 10 lat promuje i nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Docenia innowacyjność i zaangażowanie inwestycyjne, zauważa działania na rzecz lokalnej społeczności i wymierne korzyści jakie naszemu regionowi przynosi 300 tysięcy dolnośląskich podmiotów gospodarczych. Dolnośląski Gryf to wyjątkowe podziękowanie dla tych, którzy tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska.Zgłoś uwagę