Rusza 37. Przegląd Piosenki Aktorskiej [SĄ BILETY!]

40 koncertów i spektakli, w tym monumentalne „Jerusalem” Jordiego Savalla, finał z piosenkami Eugeniusza Bodo, reaktywacja ukraińskiej 5’nizzy, Gala „Budorigum, czyli amerykańcy naukowcy o polskim Wrocławiu” – w piątek 13 maja rozpoczyna się 37. Przegląd Piosenki Aktorskiej.

  • Tukany czekają już na laureatów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki fot. Tomasz Walków

    Tukany czekają już na laureatów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki fot. Tomasz Walków

  • Tukany czekają już na laureatów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki fot. Tomasz Walków

    Tukany czekają już na laureatów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki fot. Tomasz Walków


W sprzedaży są jeszcze bilety na Galę „Budorigum, czyli amerykańcy naukowcy o polskim Wrocławiu” na 14 i 15 maja. Koncert grają chuligani aktorskiej piosenki, czyli Formacja Chłopięca Legitymacje (Konrad Imiela, Cezary Studniak, Sambor Dudziński) i ich goście: Agnieszka Dygant, Joanna Kołaczkowska, Maja Kleszcz, Jan Peszek, Janusz Radek.

- Na próbach jest szaleństwo – mówi Cezary Studniak, dyrektor PPA. – Wracamy do pradawnych czasów, do dawnego Wrocławia. Przygrywa nam niezwykła kapela – znawcy i badacze muzyki dawnej. Posługujemy się takimi instrumentami jak rogi, tarabany, cymbały, lunie, szałamaje. Zagramy znane piosenki w tłumaczeniu na staropolszczyznę.

Na Gali spotkają się takie postaci jak Jaś Pawie Oczko (w tej roli Bartosz Picher), Miodek, Wojaczek, Bolesław Śmiały, a nawet Marit Bjorgen. – Obsada jest potężna. Zarazimy cały Wrocław naszą opowieścią – zapowiada Cezary Studniak.

Są też bilety na koncerty specjalne:

Koncert specjalny A. w reż. Wiktora Rubina (19 i 20 maja w Arsenale). To rzecz o sztuce zapominania, bohaterem jest dr Alois Alzheimer, który ostatnie lata spędził w Breslau.

Koncert „3:10 do Yumy. Eastern” (21 maja w Teatrze Polskim) wg. Scenariusza Sebastiana Majewskiego i w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej - Mazur to opowieść o tym, jak Kresy kolonizowały Wrocław.

Koncert Benjamina Clementine’a (15 maja) – gwiazdy europejskiej sceny europejskiej.

„Ewolucja gwiazd” Instytutu B61 (17 i 18 maja) – widzowie zostaną zwiezieni w nieznane miejsce, gdzie będą poznawać pod kierunkiem przewodnika ewolucję gwiazd – tych prawdziwych i tych ziemskich.

Zostały też ostanie miejsca na „Nietoperza” w reż. Kornela Mandruczo z TR Warszawa (13 maja) i na „Stolik” Karbido (16 maja).

37. Przegląd Piosenki Aktorskiej

37. Przegląd Piosenki Aktorskiej

Spektakl / Teatr muzyczny / Muzyka / Sztuki wizualne / ESK / Teatr / Performance
Termin od 13 maja 2016 do 22 maja 2016

Miejsce Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

Zobacz

Tukany czekają już na laureatów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki fot. Tomasz Walków

PPA to przede wszystkim Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki. W poniedziałek 16 maja w Imparcie rozpocznie się II etap konkursu. Jury zakwalifikowało 23 artystów, w tym dwa zespoły. Tegoroczni uczestnicy przygotowali m.in. piosenki Toma Waitsa, Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Kayah. Wykonawcy pochodzą z Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Gdyni i Białegostoku.

Wykonawcy, którzy przejdą do finału wezmą udział w warsztatach wokalnych w dniach 19-17 maja, które poprowadzą Andres Martorell i Magda Navarrete. Finał rozegra się 20 maja. Wtedy poznamy zdobywcę Grand Prix – statuetki Tukana Złotego i 25 tys. złotych. 

Zgłoś uwagę