Trybuny szaleją, bandyta triumfuje

Trzeci dzień wyścigowy na wrocławskim torze przyniósł słońce i wielkie emocje. Rozegranych zostało 8 gonitw, w których startowało wielu uzdolnionych jeźdźców z Czech, a trenująca na Partynicach Małgorzata Kryszyłowicz zwyciężyła po raz trzeci w tym sezonie.

  • zdjęcie ilustracyjne


Wielki wygrany, dnia Otwarcia Sezonu, ogier pełnej krwi angielskiej, należący do aktora Bogusława Lindy tym razem zakończył gonitwę, dla 3-letnich koni, na drugiej pozycji. Czyżby oszczędzał energię na kolejne starty w Sezonie 2015 i emocjonujące Derby na warszawskim Służewcu? Przed nami jeszcze 14 dni wyścigowych, z czego najbliższemu z nich -  31 maja , towarzyszył będzie Piknik Olimpijski oraz niespodzianki z okazji Dnia Dziecka.

W trakcie pierwszych dwóch dni wyścigowych frekwencja dopisała

W sumie na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych pojawiło się ponad 15 000 widzów. Sang Jang, nazywany przez niektórych, koniem - bandytą zwyciężał już w gonitwach płaskich i płotowych, teraz zmierzy się z przeszkodami. Jego historia jest dość dramatyczna i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Na Partynice trafił, jako koń niebezpieczny dla ludzi, którego nie sposób było okiełznać. Wejść do jego boksu to było jak wejść do klatki lwa – wspomina jedna z pracownic stajni. Przez pierwsze trzy miesiące ani razu nie udało się go nawet osiodłać. Był nieobliczalny. Okiełznać go postanowił obecny dyrektor wrocławskiego hipodromu Jerzy Sawka. Postawił na metodykę pracy potocznie zwaną „zaklinaniem koni”. Bazuje ona na zrozumieniu logiki zwierzęcia i jego naturalnych zachowań. Sang Jang okazał się bardzo trudnym uczniem. Zdarzyło mu się zaatakować – wspomina Sawka. Jednak z czasem powoli zaczynał otwierać się na ludzi. Już po trzech miesiącach pracy z Sawką rozpoczął treningi dla koni wyścigowych! Podczas inauguracji sezonu 2013 Sang Jang zwyciężył w gonitwie płaskiej na dystansie 1600 metrów. Kolejne starty to kolejne sukcesy – trzecie miejsce w gonitwie na 2000 metrów oraz zwycięstwo w płotowym debiucie podczas Wielkiej Wrocławskiej Nagrody Totalizatora Sportowego.
mat.prasowe WTWK 


 

 

Zgłoś uwagę