Nowa siłownia „pod chmurką” na Szczepinie

fot. UM Wrocławia

Mieszkańcy Szczepina od wczoraj mogą korzystać z nowej siłowni zewnętrznej zlokalizowanej na skwerze św. Damiana de Veustera. Jest to projekt zrealizowany w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2016.

Skwer zlokalizowany jest na Szczepinie, u zbiegu ulic Młodych Techników, Zachodniej i Inowrocławskiej, gdzie do niedawna cyklicznie odbywał się pchli targ. Na co dzień jest to miejsce spotkań i zabaw z dziećmi.

– Miejsce skupia wokół siebie liczne osiedla, a co za tym idzie – mnóstwo mieszkańców, tych młodszych, jak i starszych. Do tej pory jedni i drudzy nie mogli tutaj liczyć na wiele atrakcji, aby spędzać aktywnie wolny czas. Mały plac zabaw i górka, z której w zimie zjeżdżały dzieci – to jedyna rozrywka, która czekała na najmłodszych. Starsi przesiadywali na parkowych ławkach i spędzali czas na rozmowach – mówi lider projektu nr 35 Mateusz Kaczmarek.

fot. UM Wrocławia

Od wczoraj lokalna społeczność może korzystać z kolejnej atrakcji w tym miejscu. Zrealizowany projekt nr 35 w ramach WBO 2016 pozwala jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń skweru św. Damiana de Veustera i zadbać o kondycję fizyczną, ćwicząc przy tym na świeżym powietrzu.

– Siłownia z pewnością poprawi wizerunek samego parku, jak i da możliwość zadbania o swoje zdrowie. Jeszcze zanim to miejsce zostało oddane do użytku, dostawałem wiele wiadomości od okolicznych mieszkańców, którzy z własnej woli dokumentowali przebieg prac i już wtedy było widać wielką radość z tego, że na osiedlu powstaje coś nowego. Siłownia cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród ludzi, dla których Szczepin jest czymś wyjątkowym – dodaje Mateusz Kaczmarek.

Siłownia „pod chmurką” ma służyć przede wszystkim mieszkańcom pobliskich osiedli. To kolejne miejsce na mapie Wrocławia, które pozwala mieszkańcom aktywnie spędzić czas.