Plac rekreacyjny na Muchoborze Wielkim prawie gotowy

Park linowy ze zjeżdżalniami i karuzelą, a do tego m.in. stoliki do gry w warcaby oraz leżaki i nowa zieleń - to wszystko przy ulicy Stanisławowskiej nad potokiem Kasina.

Do końca lipca będzie oddany do użytku plac zabaw i plac rekreacyjny dla dzieci i dorosłych na Muchoborze Wielkim. Projekt jest realizowany w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2013. W zeszłorocznym głosowaniu zdobył 1982 głosy.

Ciekawa jest historia tego placu. Przed wojną była tam ponoć nawet fontanna, w latach 90. mieszkańcy sami ustawili ławki i stoły do ping-ponga. Po renowacji placu dla dzieci będą piaskownice, bujaki i huśtawki.

– Interesujący może być mały park linowy ze zjeżdżalniami i karuzelą kinetyczną czyli nie mechaniczną, a działającą siłą rozpędu – wyjaśnia Bartłomiej Świerczewski, koordynator Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Będzie też plac sportowy z piłkochwytami i stoły do tenisa ziemnego. – Bez modernizacji została płyta boiska, bo te prace nie były ujęte w realizowanym projekcie – zaznacza Bartłomiej Świerczewski.

Modernizacji doczekał się teren parkowy, gdzie zrobiono nowe nasadzania roślin i ustawiono ławki oraz leżaki. W części rekreacyjnej będą stoliki do gry w warcaby, szachy czy chińczyka. Przygotowanie wszystkich atrakcji będzie kosztowało 500 tys. zł.

jr

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć