Do zakończenia głosowania:

Zagłosuj

Drugi Maraton Pisania Projektów do WBO 2015

To już ostatni dzwonek na zgłaszanie projektów do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Swoje propozycje zmiany Wrocławia na lepsze możecie zgłaszać do 9 marca 2015 roku. Żeby wykorzystać jeszcze ostatnie dni, Akcja Miasto zaprasza na II Maraton Pisania Wniosków do WBO, podczas którego pomogą wam stworzyć poprawny projekt.

W puli tegorocznego Budżetu Obywatelskiego jest 20 mln złotych. Aby wziąć aktywny udział w rozplanowaniu tej kwoty, należy do północy 9 marca złożyć wniosek do WBO. Może go złożyć każdy pełnoletni mieszkaniec Wrocławia. W trakcie czwartkowego II Maratonu Pisania Wniosków do WBO zaprawieni w tym temacie członkowie Akcji Miasto rozwieją wasze wątpliwości, zainspirują was i wesprą. W spotkaniu wezmą również udział urzędnicy związani z WBO, którzy doradzą od strony formalnej.

- Często bywa tak, że najwięcej pomysłów zgłaszanych jest na ostatnią chwilę. Dlatego w tym okresie szczególnie ważne jest, by każdy otrzymał możliwie najlepsze wsparcie w opracowaniu pomysłów. Tu widzimy swoją rolę - mówi Arek Kuna ze Stowarzyszenia Akcja Miasto, główny koordynator Maratonu w Kinie Nowe Horyzonty. Czwartkowe spotkanie rozpocznie się o 17.00, ale w pisanie można włączyć się w każdej chwili.

To już drugi Maraton Pisania Wniosków do WBO w tym roku

W pierwszej edycji, w lutym udział wzięło ok. 15-20 osób zainteresowanych tematami tak różnorodnymi, jak przestrzeń dla seniorów, zieleń, drogi rowerowe czy strzelnica łucznicza. Tak samo jak w trakcie pierwszego spotkania, i tym razem obywatelscy ambasadorzy przyniosą swój sprzęt - laptopy i tablety - żeby pomagać wszystkim. - Na Maratonie można pojawić się po prostu z długopisem i kartką papieru. Jeśli ktoś może przynieść swój komputer, to świetnie. Pomożemy wtedy większej ilości osób. - mówi Arek Kuna dodając, że najważniejsze jest przyjść z pomysłami oraz chęcią zmienienia czegoś w własnym otoczeniu.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek 5 marca w godzinach 17.00 – 20.00 w kinie Nowe Horyzonty. Do spotkania można dołączyć w każdej chwili.

Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie internetowej.