wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Startuje druga edycja programu „wESpół – wspieramy ekonomię społeczną”
grafika ilustracyjna materiały organizatorów
grafika ilustracyjna

Trwa nabór do programu „wESpół – wspieramy ekonomię społeczną”, w ramach którego podmioty ekonomii społecznej z Dolnego Śląska mogą otrzymać dofinansowanie w kwocie do 10 tysięcy złotych. Wnioski składać można do 18 kwietnia.

- W tym roku mamy do rozdysponowania 5 x po 10 000 zł, które można przeznaczyć na działania lokalne i wzmacnianie swojej marki. Poprzez program organizacje uczą się pracy na rezultatach, działalności odpłatnej bądź gospodarczej i wielu innych ważnych w codziennej pracy czynności – mówi Mirosława Hamera z Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych (RCWIP).

Kto może wziąć udział w programie wESpół

O wsparcie w ramach programu mogą się ubiegać zarejestrowane i działające na terenie Dolnego Śląska podmioty ekonomii społecznej (PES), spełniające łącznie dwa warunki:

  • mające zarejestrowaną działalność gospodarczą i/lub prowadzące odpłatną działalność statutową;
  • zatrudniające na dzień składania wniosku min. 1 pracownika na umowę o pracę.

UWAGA: O wsparcie finansowe nie mogą ubiegać się podmioty, które otrzymały granty na realizację projektu w ramach programu „wESpół – wspieramy ekonomię społeczną” w 2020 r.

Termin naboru i dostępne środki

Kwota 50 tys. zł zostanie rozdysponowana, jako wsparcie dla 5 podmiotów w maksymalnej wysokości do 10 tys. zł każdy.

W ramach wsparcia podmiot ekonomii społecznej powinien zrealizować przedsięwzięcie, które będzie inicjatywą, przyczyniającą się do wsparcia społeczności lokalnej. Przedsięwzięcie powinno być zrealizowane do 31 sierpnia br. Nabór wniosków trwa do 18 kwietnia. 

Szczegóły programu oraz niezbędne dokumenty na stronie RCWIP.

Organizatorzy

Fundatorem programu jest firma UBS. Projekt realizowany jest przez Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych (RCWIP) we współpracy z Dolnośląskim Ośrodkiem Polityki Społecznej

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl