Skwer Bełzy odNOWA

Skwer Bełzy odNOWA

Konsultacje koncepcji zagospodarowania skweru pomiędzy ul. Asnyka, Konopnickiej i Czajkowskiego.

Skwer Bełzy na osiedlu Karłowice to niewielki, bardzo spokojny teren w pobliżu Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki. O jego zagospodarowanie zabiegał lokalny lider osiedlowy Maciej Matyka, który w ubiegłym roku zgłosił projekt do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (projekt nr 22 WBO 2018: “Park Karłowice - edukacyjna instalacja z piaskiem i wodą oraz siłownia na wolnym powietrzu na skwerze przy WSO”). Projekt, zakładający podział na etapy, został zweryfikowany pozytywnie i wybrany przez mieszkańców w głosowaniu. W ramach jego realizacji Zarząd Zieleni Miejskiej zlecił pracowni projektowej CREOPROJECT Bartosz Żmuda przygotowanie dwóch koncepcji zagospodarowania terenu. W pierwszej kolejności zainstalowana zostanie siłownia terenowa, następnie przewidziano zamontowanie kosza do koszykówki dla młodzieży oraz instalacji edukacyjnej dla dzieci.

Co się już zdarzyło?

Na etapie prekonsultacji (w listopadzie 2018) przeprowadzona została ankieta dotycząca koncepcji zagospodarowania skweru (w wersji internetowej oraz papierowej). Osoby, które wypełniły ankietę, zgłosiły swoje pomysły na zagospodarowanie terenu oraz zaproponowały lokalizację poszczególnych stref. Wyniki sondażu zostały wykorzystane przy opracowywaniu koncepcji całego terenu oraz planowaniu realizacji wygranego projektu WBO. 

Co teraz?

Dwie przygotowane koncepcje zagospodarowania skweru zostaną omówione podczas spotkania konsultacyjnego 10 września 2019 o godzinie 17:00 przy al. J. Kasprowicza 46. Opinie można również zgłaszać przez elektroniczny formularz dostępny na niniejszej stronie. Będzie on aktywny do 22 września 2019. W wyniku konsultacji ustalona zostanie ostateczna wersja opracowania.

Konsultacje realizowane są przez Fundację na Rzecz Studiów Europejskich w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Wybierz się na spotkanie konsultacyjne i wyraź swoją opinię w formularzu! Weź udział w planowaniu zmian na karłowickim skwerze.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć