Ładniej na Żernikach [ZDJĘCIA]

Nowe ścieżki dla pieszych i ławki powstały w niewielkim parku wokół kościoła p.w. Świętego Wawrzyńca na Żernikach. Inwestycję wykonano w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2013 – „Rozbudowa i przebudowa ciągu pieszego przy Kościele pw. Św. Wawrzyńca przy ul. Żernickiej we Wrocławiu – etap I”. Prace, które trwały od kwietnia do lipca kosztowały 80 tys. zł. W ubiegłym roku w ramach WBO projekt dostał 1850 głosów.

Przy kościele przy ul. Żernickiej wykonano chodniki z kostki granitowej z pasami z płyt kamiennych (ok. 400 mkw), zrobiono zasilanie dla projektowanych słupów oświetleniowych przewidzianych do realizacji w etapie II oraz założono trawniki w pasie wykonywanych robót budowlanych. Prace wykonała firma Park-M Sp. z o.o. ze Starego Sącza. To pierwszy etap prac porządkowych w tym rejonie osiedla, kolejny – budowę m.in. chodników w pobliżu kościoła – ma realizować parafia.

– Projekt ścieżki wokół kościoła nie został zrealizowany w całości ponieważ zgodnie z założeniami WBO inwestycje muszą być realizowane na działkach gminnych. Resztę projektu zobowiązał się dokończyć ksiądz Grzegorz Trawka, gdyż etap II inwestycji zlokalizowany jest na terenach należących do Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem Św. Wawrzyńca we Wrocławiu – mówi Anna Mularczyk, z-ca dyr. Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.  

Niewielki park przy ul. Żernickiej od lat był zarośnięty i zaniedbany. Teraz powoli odzyskuje swój charakter. Wcześniej powstał tam już niewielki plac zabaw dla dzieci i uporządkowano otocznie wokół stawu.

jr

fot. ZZM

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć