Nowy plac zabaw na Muchoborze Wielkim [ZDJĘCIA]

Na Muchoborze Wielkim powstał plac zabaw i plac rekreacyjny dla młodszych, starszych i najstarszych. Do dyspozycji mieszkańców jest park linowy ze zjeżdżalniami i karuzelą, a do tego m.in. stoliki do gry w warcaby oraz leżaki.

Ciekawa jest historia tego placu. Przed wojną była tam ponoć nawet fontanna, w latach 90. mieszkańcy sami ustawili ławki i stoły do ping-ponga.

Teraz najmłodsi do dyspozycji mają piaskownice, bujaki i huśtawki, a dla wielbicieli przygody -  mały park linowy ze zjeżdzalnią i tunelem.  Jest też plac sportowy ze stołami do tenisa ziemnego i gier planszowych.  Modernizacji doczekał się teren parkowy, gdzie zrobiono nowe nasadzania roślin i ustawiono ławki oraz leżaki. Przygotowanie wszystkich atrakcji kosztowało 500 tys. zł.

Projekt jest  zrealizowany w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2013. W zeszłorocznym głosowaniu zdobył 1982 głosy.

Prace inwestycyjne objęły:

  • Budowę dwóch placów zabaw, ogrodzonego z zadaszoną piaskownicą i dwiema huśtawkami typu bujak oraz nieogrodzonego dla dzieci starszych z 7 m przeplotnią linową wyposażoną w zjeżdżalnię rurową, rurę strażacką i tunel z lin wraz z trzema huśtawkami,
  • Oczyszczenie płyty istniejącego boiska i wykonanie wokół niego nawierzchni trawiastej wzmocnionej eko-kratą, na której zamontowano ławki młodzieżowe i kosze na śmieci oraz piłkochwyty,
  • Wykonanie czterech placów: placu ze stołami do tenisa stołowego, placu ze stołami do gier planszowych i dwóch placów wypoczynkowych z ławkami i koszami na śmieci połączonych ścieżkami z płyt,
  • Montaż czterech leżaków na ukształtowanych górkach,
  • Prace w zieleni: pielęgnacja starego drzewostanu, nasadzenia drzew i krzewów oraz założenie trawników.

Zadanie: Budowa placu zabaw i placu rekreacyjnego, czyli nowej przestrzeni publicznej na Muchoborze Wielkim dla młodszych, starszych i najstarszych. Realizowane w ramach WBO 2013.

zdjęcia ZZM