Narzędziownik dla NGO „Technologie w organizacjach pozarządowych" 

Ponad 50 narzędzi informatycznych – w większości bezpłatnych – przeznaczonych dla NGO, znajdziecie w „Narzędziowniku” opublikowanym przez wrocławską Fundację Instytut Badań i Rozwoju Lokalnego.

- Czas pandemii i codziennego zmagania się z jej skutkami przyniósł też nowe wyzwania. To przejście z trybu pracy w terenie, w realu, na pracę zdalną. Z tymi wyzwaniami zmagają się także wrocławskie organizacje pozarządowe. Dlatego powstał w pełni bezpłatny Narzędziownik, którego celem jest wsparcie organizacji w zakresie wiedzy o narzędziach, aplikacjach czy szkoleniach, które pomogą lepiej zorganizować pracę zdalną – mówi Damian Wojciech Dudała, autor ebooka.

W publikacji omówione zostały zarówno aplikacje G Suite dla organizacji non-profit, narzędzia od Microsoft, jak i narzędzia do CRM, obróbki graficznej, czy korekty tekstu. Osobne rozdziały poświęcono też dostępnym aktualnie bezpłatnym szkoleniom oraz wsparciu informatycznemu i technicznemu udzielanemu organizacjom pozarządowym podczas epidemii przez doradców i ekspertów z całego świata.

Ebooka „Technologie w organizacjach pozarządowych. Narzędziownik” pobierzesz bezpłatnie na stronie Fundacji.