Maraton pisania projektów WBO2017 dla Seniorów [ZDJĘCIA]

Kilkanaście osób skorzystało z pomocy ekspertów przy pisaniu wniosków do tegorocznego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W sobotę, 28 stycznia, do Baru Barbara przyszli seniorzy z Muchoboru, Grabiszynka, Biskupina czy Oporowa.

Senior ma pomysł

Idalia Szustak z Muchoboru przyszła z pomysłem na minipark.  – Chcielibyśmy uporządkować teren przy ul. Krzemienieckiej, do tego nowa zieleń, ławki, mały plac zabaw. To ma być miejsce do odpoczynku dla seniorów i miejsce zabaw dla dzieci – mówi seniorka. Do Barbary przyszła z pomysłem, wyszła ze złożonym wnioskiem i wiedzą, jak promować projekt wśród znajomych. – Bez tej pomocy byłoby ciężko; na miejscu napisałyśmy wniosek i złożyłyśmy go przez Internet, jest na 210 miejscu. Wierzę, że się uda – dodaje.

Pani Alicja z Oporowa na razie tylko pytała o możliwość naprawy chodnika. – Jest nowe oświetlenie, brakuje tylko dobrego dojścia do działek – tłumaczyła. Razem z pracownikiem Biura Partycji Społecznej wyliczyli powierzchnię przeznaczoną do remontu oraz koszt projektu. Wniosek ma napisać jej sąsiadka.

Idalia Szustak

Senior w działaniu

Seniorzy zainteresowani są przeważnie działaniami w swojej najbliższej okolicy. – Mają pomysł, czas, a po złożeniu wniosku potrzebę i przyjemność dzielenia się swoim działaniem, czyli namawianiem do głosowania – mówi Katarzyna Szymczak-Pomianowska z Biura Partycypacji Społecznej. – Jeżeli formalności ich przerastają, to właśnie po to są takie spotkania – zachęca.

Senior liderem

88-letni Zbigniew Semka jest przykładem, że liderem WBO można być w każdym wieku.

Ptasi Zagajnik, WBO 2014 nr 185, realizacja 330 tys. zł. Powstał nowy skwer na Gajowicach, u zbiegu ul. Zaporoskiej, Lubuskiej i Skwierzyńskiej. Wybudowano ścieżki, założono trawniki, są nowe ławki, urządzenia do ćwiczeń i oświetlenie.

Więcej czytaj tutaj

Projekty do 17 lutego

W tym roku pula Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego to 25 mln zł. Do wydania są pieniądze na konkretne inwestycje - lokalne w 14 rejonach oraz projekty ogólnomiejskie. Wnioski można składać do 17 lutego.

Zmieniajmy razem Wrocław!


Urzędnicy odpowiedzą na wszystkie pytania. Razem napiszemy wniosek, przejdziemy go krok po kroku. Organizatorem Maratonu WBO dla Seniorów jest Biuro ds. Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Seniora.

28 stycznia, między godz. 10 a 12 (nie musisz być punktualnie, zapraszamy w tym przedziale godzinowym) Bar Barbara przy Przejściu Świdnickim zamieni się w otwarte miejsce spotkań, rozmów i konsultacji o Wrocławskim Budżecie Obywatelskim.

Podczas maratonu urzędnicy będą udzielać porad w zakresie następujących obszarów: 

  • Co jest możliwe do zrealizowania w ramach WBO, a co nie?
  • Jak dobrze napisać wniosek (między innymi rola tytułu, opis, jak zdefiniować zakres projektu)?
  • Jak wypromować swój projekt?
  • Jak w praktyce realizowane są projekty, jak długo to trwa i jaką rolę pełnią liderzy na etapie realizacji inwestycji?

Do Barbary można przyjść ze swoim laptopem lub skorzystać z urządzeń dostępnych na miejscu, by od razu wysłać formularz projektu do WBO.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć