Maraton pisania projektów WBO 2016 [ZDJĘCIA]

Chcesz coś zmienić w swojej okolicy? Masz pomysł, a nie wiesz jak go zrealizować? Chcesz działać, a nie wiesz, od czego zacząć? Przyjdź 20 lutego do Infopunktu Barbara przy ul. Świdnickiej i weź udział w Maratonie Pisania Projektów do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Między godz. 14.00 a 17.00 fachowcy poradzą, wesprą wiedzą i zainspirują.

Zainteresowanie Maratonem WBO w Barbarze jest duże. Od samego początku fachowcy mają pełne ręce roboty. Nie zawsze jednak można pomóc. – Okazało się, że jestem pod niewłaściwym adresem, bo mój projekt „Korowód żywej książki” dotyczy propagowania czytelnictwa. WBO jak się dowiedziałam dotyczy inwestycji twardych no więc dalej będę szukać finansowania, ale już nie tutaj – mówi Irena Knosala z Centrum Rozwoju Seniora.

Złożenie projektu jest proste i nie należy się tego bać

Zainteresowanym WBO radzą przedstawiciele Stowarzyszenia Akcja Miasto wspólnie z pracownikami Biura ds. Partycypacji Społecznej oraz liderami projektów WBO z poprzednich edycji. – Pierwszy projekt złożyłam w 2014 roku i wtedy go wygraliśmy. To był pierwszy plac zabaw na Swojczycach. Zostałam dzisiaj zaproszona, aby porozmawiać i pomóc tym, którzy przyjdą – mówi Izabela Folga-Łozińska lider projektów nr 67 z 2014 roku, nr 164 z 2015 roku i nr 40 z 2016 roku. Podkreśla, że lider powinien być w swój projekt zaangażowany w stu procentach. – Złożenie projektu jest proste i nie należy się tego bać. Promocja i zbieranie głosów to według mnie najważniejsze sprawy. Dzięki temu nam na małym osiedlu udało się wygrać aż trzy projekty – dodaje.

Projekty można składać do 2 marca włącznie

20 lutego między 14.00 a 17.00 (nie musisz być punktualnie, zapraszamy w tym przedziale godzinowym) Infopunkt ESK Barbara przy Przejściu Świdnickim zamieni się w otwarte miejsce spotkań, rozmów i konsultacji o Wrocławskim Budżecie Obywatelskim.

Podczas Maratonu WBO Stowarzyszenie Akcja Miasto wspólnie z pracownikami Biura ds. Partycypacji Społecznej oraz liderami projektów WBO będą udzielać porad w zakresie następujących obszarów: 

  • Co jest możliwe do zrealizowania w ramach WBO, a co nie?
  • Jak dobrze napisać wniosek (między innymi rola tytułu, opis, jak zdefiniować zakres projektu)?
  •  Jak wypromować swój projekt?
  • Jak w praktyce realizowane są projekty, jak długo to trwa i jaką rolę pełnią liderzy na etapie realizacji inwestycji?

– Napisanie projektu nie jest trudne - przekonuje Robert Gacek ze Stowarzyszenia Akcja Miasto. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie mieli do czynienia z WBO i w tym roku chcą po raz pierwszy złożyć wniosek. Podpowiemy, jak go napisać, wypromować, odpowiemy na wszystkie pytania.

Do Barbary można przyjść ze swoim laptopem lub skorzystać z urządzeń dostępnych na miejscu, by od razu wysłać formularz projektu do WBO. Na spotkanie nie ma rejestracji.

Organizatorzy zapraszają też liderów, których projekty zostały albo są realizowane.

– Spróbujemy ich ze sobą poznać, aby w przyszłości mogli tworzyć dobre praktyki WBO. Tutaj liderzy powinni zarejestrować się przez formularz na naszej stronie – dodaje Robert Gacek.

W tym roku pula Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego to 25 mln zł. Do wydania są pieniądze na projekty lokalne w 14 rejonach oraz projekty ogólnomiejskie. Wnioski można składać jeszcze do 2 marca do północy.

Organizatorem Maratonu WBO jest Stowarzyszenie Akcja Miasto oraz Biuro ds. Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć