KOLEJ na miasto - konsultacje za nami. 650 wypełnionych ankiet!

Tylu wrocławian zdecydowało się - właśnie w ten właśnie sposób - zabrać głos w konsultacjach społecznych, poświęconych reaktywacji linii kolejowej 285. Bardzo dziękujemy za aktywność, poświęcony czas oraz udział w spotkaniach. Teraz pracujemy nad raportem, który zostanie przedstawiony w maju 2017.

Kolej na miasto - konsultacje społeczne przeprowadzone wraz Urzędem Marszałkowskim w okresie 16-30 marca w sprawie reaktywacji linii nr 285 Wrocław–Sobótka– Świdnica (odcinek wrocławski).

Dzięki temu połączeniu z Kleciny, Partynic, Ołtaszyna czy Wojszyc znów dojedziemy pociągiem do Dworca Głównego. Inwestycja nie rozwiąże kompleksowo problemów komunikacyjnych na południowych osiedlach Wrocławia, ale bez wątpienia będzie alternatywą dla ruchu samochodowego. 15 min w godzinach szczytu do centrum? To jest możliwe. Wrocławianie wypowiadali się na temat lokalizacji 5 miejskich przystanków oraz niezbędnej infrastruktury (parkingi, wiaty przystankowe, itp)

Więcej na temat konsultacji: http://bit.ly/2nHNpBH

Przebieg konsultacji - zobacz najważniejsze wydarzenia

 16 marca 2017

Rozpoczynamy konsultacje. studyjny przejazd szynobusem na trasie kolejowej nr 285 Wrocław Główny- Tarnogaj- Wojszyce- Ołtaszyn- Partynice -Klecina - Kobierzyce.

 

17 marca 2017

Pierwsze spotkanie konsultacyjne. Szkoła Podstawowa nr 23 we Wrocławiu, ul. Przystankowa 32.

30 marca 2017

Podsumowanie konsultacji | BARBARA ul. Świdnicka 8c