Kandydaci na radnych osiedlowych

W niedzielę, 23 kwietnia 2017 r., odbyły się wybory do rad osiedli we Wrocławiu. Lokale wyborcze były czynne od godz. 8.00 do 20.00. Wyniki wyborów zostaną opublikowane w poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r.

We Wrocławiu uprawnionych do głosowania jest 483 277 osób. O 798 miejsc w radach osiedlowych ubiega się 1305 kandydatów. 

Do godz. 12, frekwencja w wyborach do rad osiedli we Wrocławiu wyniosła 1,7%.

Najwięcej osób głosowało na osiedlach: Zacisze-Zalesie-Szczytniki – 5,9%, Wojszyce – 4,6%, Pawłowice – 4,5%, Polanowice – 3,9%, Grabiszyn-Grabiszynek – 3,6%.

Najmniejsza frekwencja ok. 0,5% była na osiedlach: Psie Pole-Zawidawie, Gądów.

Wyniki wyborów do rad osiedli zostaną opublikowane w poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r.

– Jestem trochę zawiedziony małą frekwencją do godz. 12. Liczyłem, że w tych godzinach będzie ona wynosiła około 3% w całym mieście. Tam gdzie było dużo więcej kandydatów na radnych niż miejsc, to więcej osób poszło głosować – mówi Andrzej Kubica, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej we Wrocławiu.

Wrocławianie wybierają

W Obwodowej Komisji Wyborczej nr 79 na Stabłowicach (osiedle Leśnica) uprawnionych do głosowania jest 8044 osób. W wyborach do rady osiedla, z 11 kandydatów można wybrać 8 osób.

– Do godz. 10.30 głosowało u nas około 40 osób – informuje Bożena Bartnik, przewodnicząca OKW nr 79. 

Zasady głosowania

Głosuje się stawiając znak „X” w kratce z lewej strony, obok nazwisk kandydatów. Liczba postawionych na karcie do głosowania znaków „X” nie może być większa niż liczba mandatów w okręgu wyborczym.

Wykaz okręgów wyborczych i obwodów głosowania oraz ich granic. Stan na 21 kwietnia 2017 r.

Żeby móc zagłosować, należy obwodowej komisji wyborczej okazać dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem, umożliwiający stwierdzenie tożsamości.

Tu nie będzie głosowania

Nie będzie głosowania w 11 obwodowych komisjach wyborczych, na 9 osiedlach, w tym na 3 w całości (Muchobór Mały, Świniary, Bieńkowice), bo zarejestrowana tam liczba kandydatów jest równa liczbie mandatów. Na pozostałych 6 osiedlach głosowań nie będzie tylko w niektórych komisjach.

Wykaz osiedli, w których w okręgu lub w części okręgów, nie przeprowadza się głosowania

 

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Do pobrania