Wzdłuż ul. Sądowej powstanie droga rowerowa

Tomasz Hołod

Wzdłuż ul. Sądowej powstanie blisko pół kilometra drogi rowerowej oraz nowy chodnik. Wrocławskie Inwestycje wybrały wykonawcę tej inwestycji, która będzie realizowana w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nową dwukierunkową drogę rowerową wytyczono ul. Sądową, od pl. Legionów do skrzyżowania z Podwalem i ul. Krupniczą. Trasa będzie połączeniem sieci dróg rowerowych z ul. Grabiszyńskiej, ul. Piłsudskiego oraz tych przy fosie miejskiej.

– Dzięki pracom w tym rejonie powstanie połączenie, którego dotychczas brakowało, to ważny odcinek szczególnie po oddaniu do użytku wygodnego szlaku wzdłuż ul. Grabiszyńskiej, który umożliwia mieszkańcom dojazd do centrum miasta – podkreśla Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Powstaną cztery fragmenty drogi rowerowej:

  • po stronie wschodniej ul. Sądowej, z wykorzystaniem chodnika i zatoki postojowej, od pl. Legionów do ul. Świebodzkiej,
  • po stronie zachodniej z wykorzystaniem istniejącego pasa ruchu od pl. Legionów do zjazdu na wysokości ul. Świebodzkiej,
  • dwukierunkowa droga dla rowerów na chodniku od zjazdu do ul. Podwale,
  • dwukierunkowa droga rowerowa po stronie zachodniej na ul. Krupniczej z wykorzystaniem istniejącego pasa ruchu od ul. Podwale do przejazdu rowerowego w rejonie NFM.

Fot. Tomasz Hołod

Sądowa się zazieleni

W ramach tej inwestycji zostanie posadzonych 17 nowych drzew i blisko tysiąc różnych krzewów. Chodnik zostanie wykonany ze specjalną przepuszczalną warstwą, co pozwoli zadbać o istniejącą już zieleń. Ponadto przebudowana będzie sieć wodociągowa.

Trasa rowerowa realizowana jest na podstawie projektu WBO 2018. Przetarg wygrała firma Brukpol. Budowa trasy powinna się zakończyć 8 miesięcy po podpisaniu umowy z wykonawcą.