Bezpłatne warsztaty dla seniorów z Fundacją „Umbrella” - zapisz się już dziś

fot. Tomasz Hołod - www.wroclaw.pl

Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” zaprasza osoby 60+ zamieszkałe na terenie Wrocławia do udziału w projekcie „Akcja Aktywizacji Senioralnej”. Wszystkie warsztaty są bezpłatne. Warto pospieszyć się z zapisami, bo decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt obejmuje warsztaty w ramach czterech bloków tematycznych:

 • warsztaty ruchowe
 • warsztaty tańca tradycyjnego
 • warsztaty kulinarne
 • warsztaty psychologiczno-kulturalne.

O zakwalifikowaniu do udziału w zajęciach w danym bloku decydują kryteria (miejsce zamieszkania: Wrocław, wiek: 60+, zaszczepienie przeciwko COVID-19) oraz kolejność nadsyłania zgłoszeń. Zapisy odbywają się elektronicznie (poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dedykowanego konkretnym warsztatom) lub telefonicznie: 71 359 75 00.

Warsztaty ruchowe

Podczas zajęć zajmiemy się pogłębianiem kontaktu z własnym ciałem, rozładowywaniem napięcia i regeneracją. Będziemy korzystać z praktyk i ćwiczeń ruchowych oraz oddechowych korzystając z metod zaczerpniętych z jogi, technik relaksacyjnych, analizy bioenergetycznej Lowena.

 • Terminy zajęć: 27.09.; 4.10.; 11.10.; 18.10.; 25.10.; 08.11.2021r.
 • Miejsce zajęć: Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „Sektor 3” – ul. Legnicka 65, Wrocław
 • Formularz zgłoszeniowy: kliknij by przejść

Warsztaty tańca tradycyjnego

Zajęcia taneczne oparte o polskie tańce tradycyjne i tańce w kręgu. Uczestnicy poznają wybrane polskie tańce tradycyjne jak np. chodzony, mazurki oraz niektóre z tańców europejskich z bazy etnografa i choreografa Bernharda Wosiena. Uczestnictwo w zajęciach nie wymaga posiadania szczególnych umiejętności. Tańce w kręgu jak i tańce korowodowe charakteryzują się mało skomplikowanymi elementami choreograficznymi. Bycie w kręgu zaś jest bezpiecznym sposobem na zaspokojenie potrzeby wsparcia czy bycia we wspólnocie.

 • Terminy zajęć: 29.09.; 06.10.; 13.10.; 20.10.; 27.10.; 03.11.2021r.
 • Miejsce zajęć: Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „Sektor 3” – ul. Legnicka 65, Wrocław
 • Formularz zgłoszeniowy: kliknij by przejść

Plakat Akcji Aktywizacji Senioralnej

Plakat Akcji Aktywizacji Senioralnej

Warsztaty kulinarne

Warsztaty „Domowa piekarnia” – warsztaty mają na celu zaznajomić uczestników z prostymi sposobami na własny wypiek pieczywa typowego dla regionu Dolnego Śląska. Domowy chleb czy bułki to nie tylko zapewnienie sobie wysokiej jakości żywności, ale i radość z pracy własnych rąk i spora oszczędność.

Warsztaty „Własna spiżarnia” – warsztaty mają na celu zaznajomić uczestników z technikami przechowywania żywności (kiszenie, zasalanie, pasteryzowanie) typowej dla regionu Dolnego Śląska oraz wiedzą nt. konstruowania urozmaiconej, sezonowej i ekonomicznej diety. Podczas zajęć będziemy koncentrować się na wartościach odżywczych różnych produktów, istocie sezonowej diety i korzyści z robienia lokalnych zakupów.

 • Terminy zajęć: październik / listopad 2021r. (konkretne daty zostaną ustalone i podane do wiadomości w późniejszym terminie).
 • Miejsce zajęć: Pracownia Food Think Tank, ul. Łokietka 6, Wrocław
 • Formularz zgłoszeniowy: rekrutacja od października 2021r.

Warsztaty psychologiczno – kulturoznawcze

Proponowane zajęcia mają umożliwić uczestnikom refleksję nad własną wrażliwością, emocjonalnością, dojrzałością. Podczas cyklu spotkań seniorki i seniorzy będą mieli okazję dyskutować na temat własnych przekonań na temat męskości i kobiecości oraz dojrzałego wieku, zyskają narzędzia do zwiększania świadomości własnych potrzeb i pragnień.

Podejmą refleksję nad wybranymi rolami przypisywanymi kobietom i mężczyznom, stereotypami oraz modelami kobiecych i męskich zachowań – spróbują odkryć istotę kobiecości i męskości. Celem proponowanych spotkań jest zatem dostrzeżenie niezwykłej złożoności kobiecości i męskości, a także ich różnorodnych reprezentacji wyłaniających się z mitów, baśni i legend.

 • Terminy zajęć: 25.09, 2.10, 9.10, 23.10, 6.11, 13.11.2021r.
 • Miejsce zajęć: Klub Seniora „Zawsze Młodzi” Psie Pole – ul. Kiełczowska 43/6, Wrocław
 • Formularz zgłoszeniowy: kliknij by przejść

Więcej informacji oraz zapisy telefoniczne

Urszula Bandurowska, Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella”, tel. 71 359 75 00.
Projekt „Akcja Aktywizacji Senioralnej” finansowany jest ze środków Gminy Wrocław.