650 audytów Niepełnosprawnika we Wrocławiu

Niepelnosprawnik.pl to wyszukiwarka, która dostarcza informacji o poziomie dostosowania miejsc użyteczności publicznej do potrzeb różnych grup osób z niepełnosprawnością. Jest ona narzędziem wspierającym ich codzienną aktywność. Swoim zasięgiem obejmuje również Wrocław.

Informacja: Fundacja TUS, foto - niepełnosprawnik.pl

Fundacja TUS od 2007 roku tworzy wyszukiwarkę niepelnosprawnik.pl, która dostarcza informacje o poziomie dostosowania miejsc użyteczności publicznej do potrzeb różnych grup osób z niepełnosprawnością. Jest ona narzędziem wspierającym ich codzienną aktywność.

Niepełnosprawnik realizowany jest również we Wrocławiu. Po raz pierwszy przeprowadzaliśmy audyty w tym mieście na potrzeby Euro2012. Dzięki współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej dokonujemy pomiarów we Wrocławiu od 3 lat.

Tegoroczna edycja została dofinansowana ze środków PFRON będących w dyspozycji MOPS we Wrocławiu. W okresie od lipca do listopada zrealizowaliśmy 650 audytów na obszarze dzielnic Stare Miasto, Krzyki i Fabryczna. Blisko 300 z nich to nowe placówki w wyszukiwarce, pozostałe to zaktualizowane obiekty, zmierzone w poprzednich latach.

Obecnie Niepełnosprawnik dostarcza informacje o dostępności 13 tysięcy obiektów, w tym ponad 2,5 tysięcy z Wrocławia. Informacje o placówkach przedstawione są za pomocą piktogramów oraz dokładnego opisu tekstowego. W wyszukiwarce znajdą Państwo m.in. dane kontaktowe, dane o ilości schodów, szerokości drzwi, ale również o istniejących udogodnieniach t.j. rampach, windach, podnośnikach oraz o ich parametrach. Dowiedzą się Państwo czy w placówkach są toalety dostosowane i pomieszczenia dla rodzica z dzieckiem oraz poznają odległość do najbliższego przystanku transportu miejskiego.

Wyszukiwarka jest bezpłatna, prosta i czytelna, dzięki temu jest dostępna dla wszystkich pod adresem: www.niepelnosprawnik.pl.

Informacje zawarte w Niepełnosprawniku mogą być przydatne osobom na co dzień działającym na rzecz osób z niepełnosprawnościami, rodzinom z małymi dziećmi, turystom, osobom starszym oraz niektórym grupom zawodowym. Dostarczają również wiedzy właścicielom i administratorom lokalów o specyficznych potrzebach osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Nasze działania w kierunku samodzielności osób niepełnosprawnych zostały docenione i nagrodzone. „Serwis www bez barier” to wyróżnienie przyznawane przez Integrację – największy w Polsce magazyn poruszający kwestie osób z niepełnosprawnością i Miasto Stołeczne Warszawa. Certyfikat „Wrocław bez barier” Niepełnosprawnik został nagrodzony w kategorii działania innowacyjne w zakresie powszechnej dostępności. Nowe Technologie Lokalnie Sektor 3.0 nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Zapraszamy do korzystania z Niepełnosprawnika.

W załączniku ulotka z informacjami jak w prosty sposób poprawić dostępność dla osób niepełnosprawnych.

Niepełnosprawnik - FB

Do pobrania