Rozbudowa West Forum

Nowy budynek kompleksu już gotowy

  • West House 1B, fot. Archicom

    West House 1B, fot. Archicom

  • West House 1B, fot. Archicom

    West House 1B, fot. Archicom


Pierwszy z budynków West House 1B, wchodzącego w skład kompleksu biurowego West Forum, pozytywnie przeszedł ostatni z odbiorów i uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Budynek buduje Archicom. Centrum West Forum powstaje przy ul. Strzegomskiej.

- Nowy budynek powstaje w Zachodnim Centrum Biznesu jaki w naszym mieście tworzy się właśnie w tym miejscu – mówi Rafał Jarocki, prezes zarządu Archicom Holding. – Jest to doskonałe miejsce dla biznesu, z dogodnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi takimi jak obwodnica śródmiejska i autostradowa, bliskość linii kolejowych i lotniska – dodaje.

Jeszcze w tym miesiącu jako pierwsza wprowadzi się do niego firma telekomunikacyjna Netia a w przyszłym roku dołączy do niej drugi najemca – firma OBSS. – Zakładając utrzymanie tak dobrego tempa komercjalizacji już wkrótce rozpoczniemy realizację trzeciego budynku w ramach West Forum – zapowiada Patryk Czernik, główny specjalista ds. wynajmu w Archicomie.

West House 1 B to biurowiec realizowany w dwóch etapach, po ukończeniu których tworzące go dwa budynki zostaną połączone wspólną recepcją. Pierwszy z budynków o powierzchni 6000 m kw. jest już ukończony i w całości wynajęty.

West Forum ma być największym kompleksem biurowym we Wrocławiu. W ramach tego projektu jako pierwszy z został oddany do użytku w 2008 roku budynek West House 1A . Prace adaptacyjne w kolejnym budynku oznaczonym 1B, wyprzedzają harmonogram i powierzchnie będą gotowe przed terminami określonymi w umowie. II faza budynku West Forum 1B jest już w stanie zaawansowanej budowy - będzie gotowa w III kwartale przyszłego roku. Docelowo funkcje biurowe kompleksu uzupełnią restauracje i sklepy. W ramach West Forum, składającego się z 6-8 obiektów powstanie blisko 100 000 m2 powierzchni biurowej klasy A, które zostaną poddane certyfikacji zgodnie z wymogami LEED. Wymogi te określają m.in. w jakim stopniu budynek jest przyjazny dla środowiska.

Zgłoś uwagę