Ulica Weigla będzie przedłużona

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na rozbudowę ul. Weigla. Zostanie poszerzona do standardowych rozmiarów, zyska chodniki i miejsca do parkowania.

  • fot.www.google.pl/maps


Nosząca imię słynnego odkrywcy szczepionki na tyfus, Rudolfa Weigla, ulica kojarzy się wrocławianom głównie z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym, który ma przy niej swoją siedzibę, tymczasem ma mapie ciągnie się ona aż do Szpitala Uniwersyteckiego. Tyle że odcinek za szpitalem wojskowym bardziej przypomina osiedlową drogę. Do połowy przyszłego roku ma się to zmienić.

Spółka Wrocławskie Inwestycje właśnie ogłosiła przetarg na rozbudowę drogi. Połączenie do szpitala przy Borowskiej, a więc fragment ul. Weigla od szpitala wojskowego i część ulicy Spiskiej, zostanie poszerzone do standardowych rozmiarów oraz wzbogacone o chodniki i miejsca do parkowania. Inwestycja ma związek z budową Przylądka Nadziei - nowej siedziby dla Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej UM we Wrocławiu, którą kieruje prof. Alicja Chybicka.

Ulica ma być poszerzona w kierunku ogródków działkowych i nie zaplanowano żadnych zmian w parku po jej północnej stronie. W związku z tym sąsiedztwem oraz faktem, że to tylko dodatkowy dojazd do klinik, na nowej jezdni mają pojawić się progi zwalniające.

Zakładany obecnie termin zakończenia realizacji - to maj przyszłego roku. Jednak konkretne daty będzie można uzgodnić dopiero po rozstrzygnięciu przetargu. Planowany w nim termin otwarcia ofert został wyznaczony na 17 listopada. Jeśli uda się go dotrzymać, to można by podpisać kontrakt i przystąpić do realizacji nawet jeszcze w tym roku.

ram

Zgłoś uwagę