Rozbierają stary sklep

Modernizacja Parku Handlowego Bielany weszła w drugą fazę

  • Tak ma wyglądać Park Handlowy Bielany w 2015 roku

    Wizualizacja nowego Parku Handlowego Bielany (mat. prasowe)

  • Tak ma wyglądać Park Handlowy Bielany w 2015 roku

    (mat. prasowe)

  • Tak ma wyglądać Park Handlowy Bielany w 2015 roku

    Wizualizacja wnętrza (mat. prasowe)


Trwa rozbiórka starego budynku IKEA. Sklep zamknięto w maju 2013, kiedy szwedzki potentat przeniósł się do nowo wybudowanej siedziby. Ta przeprowadzka rozpoczęła wielką modernizację parku handlowego położonego na południu Wrocławia. Materiały, z których został wykonany hangar dawnego sklepu, zostaną przetworzone i zutylizowane. Prace rozpoczęły się z końcem września. Powinny zakończyć się na początku przyszłego roku.

Z początkiem 2014 na miejscu starego budynku zacznie się budowa nowego obiektu  o niecodziennym wyglądzie. Cała zewnętrzna i wewnętrzna architektura ma nawiązywać do Wrocławia, głównie Odry i mostów. Inspiracją zewnętrznej elewacji będzie Masyw Ślęży. Materiały zastosowane do wykończenia - kamień, drewno, metal i szkło - mają kojarzyć się ze skandynawskim designem.

W nowo wybudowanym centrum handlowym znajdzie się między innymi kino z ośmioma salami. Znacznie zwiększy się powierzchnia handlowa. Powstanie także parking  podziemny.

- Planujemy, że pierwsze zakupy w nowym, większym centrum handlowym klienci będą mogli zrobić w 2015 roku - mówi Mikael Andersson, dyrektor zarządzający Inter IKEA Centre Group Poland.

W modernizację zainwestowano ponad 200 mln zł. Po rozbudowie  nowe  Bielany mają mieć około 200 sklepów na ponad 145 tys. powierzchni. Ma być to wówczas największe centrum handlowe w Polsce.

msZgłoś uwagę