Rowerzyści i aktywiści! Wkręćcie się w projekt Fresh Design

Rowerowe gadżety, ciekawe rozwiązania infrastrukturowe dla miłośników jednośladów, krótko mówiąc, wszystko o rowerowym dizajnie – temu poświęcona zostanie V edycja festiwalu Fresh Design, organizowanego przez wrocławską fundację Open Mind. 


Fresh Design to projekt, który jest okazją do analizy przestrzeni człowieka z punktu widzenia młodych obywateli Europy. Jego formuła to multidyscyplinarne warsztaty, w których biorą udział studenci kierunków projektowych i artystycznych z całej Europy.

Fresh Design 2017 odbędzie się we Wrocławiu 12-22 maja 2017 i zostanie poświęcony opracowaniu kreatywnych rozwiązań dla rowerzystów. Zaczynając od niezbędnych gadżetów dla jednośladów, zaprojektowaniu ich innowacyjnego wyglądu, a kończąc na stworzeniu obszarów w przestrzeni miejskiej, służących do swobodnego przemieszczania się na rowerach. W projekcie wezmą udział studenci kierunków projektowych i artystycznych z 9 krajów europejskich: Niemiec, Węgier, Czech, Słowacji, Włoch, Holandii, Portugalii, Islandii oraz Polski. Zostaną oni podzieleni na międzynarodowe grupy i przygotują koncepcje, podkreślające ich nowoczesne podejście do problemów zgłaszanych przez rowerzystów. Zespoły będą pracować w salach warsztatowych, udostępnionych przez głównego współorganizatora: CRZ Krzywy Komin we Wrocławiu.

Już teraz dołącz do wydarzenia!

Fundacja OPEN MIND jest organizacją założoną przez osoby zafascynowane designem, sztuką, kulturą i edukacją społeczną. Jej główny cel stanowi prowadzenie działań o charakterze społecznym, pro-ekologicznym, kulturotwórczym, międzynarodowym i międzypokoleniowym. Obecnie pracownicy Fundacji OPEN MIND szukają partnerów i sponsorów wydarzenia Fresh Design 2017. Chodzi im nie tylko o wsparcie finansowe, ale także materiałowe, aby zapewnić uczestnikom warsztatów jak najlepsze warunki do pracy. Projekt stanowi niezwykłą szansę dla studentów europejskich uczelni, aby rozwinąć się oraz uzyskać wiedzę z zakresu designu i sztuki w jednym z wiodących miast polskich. Będą mogli pracować z wybitnymi projektantami i twórcami, którzy ich zainspirują oraz zachęcą do intensywnego działania już po zakończeniu projektu. Fundacja każdą pomoc przyjmie z wielką wdzięcznością.

Wszystkich, którzy gotowi byliby wspomóc projekt Fresh Design 2017 we Wrocławiu, prosimy o kontakt z koordynatorem elektronicznie: info@freshdesign.edu.pl, lub telefonicznie: +48 606 797 710. Więcej informacji o projekcie na stronie: www.freshdesign.edu.pl.Zgłoś uwagę