Przyjedź rowerem i zgarnij podwieczorek

Dziś po południu wrocławian spotka smaczna niespodzianka - ci, którzy przyjadą jednośladem, otrzymają specjalny rowerowy podwieczorek w dwóch punktach w mieście. O godz.15 na pl. Jana Pawła II i przy Moście Grunwaldzkim rozdają smakołyki dla rowerzystów. Akcję przygotowali Ambasadorzy „Rowerowego Wrocławia” z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu, który świętowany jest co roku 22 września w setkach miast.

  • Zdjęcie z ubiegłorocznej akcji fot. Arkadiusz Cichosz

  • podwieczorki rowerowe wrocław muffinki


Rowerowe podwieczorki będą dziś wydawane od 15.00 na skwerku między mostem Grunwaldzkim i Wybrzeżem Wyspiańskiego, a także w okolicach ul. Sokolniczej (pl. Jana Pawła II). Propozycja jest kontynuacją rowerowych śniadań, które organizowane są jako podziękowanie wrocławianom, że wybierają rower w codziennym transporcie. — Warto podziękować za ten wybór, bo im więcej rowerzystów we Wrocławiu, tym mniejsze korki, mniejszy hałas i czystsze powietrze dla wszystkich z nas. Chcemy podkreślić te oczywiste z pozoru prawdy, bo na co dzień często się o tym zapomina — mówi Aleksander Obłąk, jeden z Ambasadorów „RW”. Poczęstunek dla wrocławian przygotowały Central Cafe oraz Najadacze.

Organizatorzy podwieczorków podkreślają też, że coraz większa obecność rowerzystów na ulicach miasta jest czymś pozytywnym. Urząd Miasta szacuje, że każdego dnia na rower wsiada nawet 30 tysięcy wrocławian. Według organizatorów, właśnie Europejski Dzień bez Samochodu jest najlepszym momentem, żeby mówić o promocji ruchu rowerowego.

ulajZgłoś uwagę