Rowerem do biblioteki

Rusza piąta edycja bibliotecznego projektu rowerowego. W dniach 18-23 kwietnia zachęcamy rowerzystów do korzystania z naszej sieci bibliotek, a czytelników do poruszania się po mieście rowerem.

  • Rowerem do biblioteki Wrocław

    Rowerem do biblioteki; fot. http://www.biblioteka.wroc.pl/


Jak co roku policja znakuje rowery w wybranych bibliotekach, a my rozdajemy odblaskowe opaski rowerowe, zapraszamy na spotkania z podróżnikami rowerowymi oraz na warsztaty rowerowe dla dzieci i młodzieży. Do tego konkursy, rabaty i dużo dobrej energii! Wsiadajcie na swoje rowery i przyjeżdżajcie – do bibliotek!

Od 18 do 23 kwietnia:

  • każdy rowerzysta otrzyma w bibliotece odblaskową opaskę z logo projektu (do wyczerpania zapasów),
  • odbywać się bedzie promowanie literatury dotyczącej rowerów dostępnej w zbiorach MBP we Wrocławiu
  • będzie moża oznakować rower w różnych bibliotekach (rower musi być czysty, sprawny, posiadać oświetlenie przednie i tylne, hamulec i dzwonek; na znakowanie trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty, osoby niepełnoletnie muszą przyjść z rodzicem/opiekunem prawnym, w przypadku rowerów z rynku pierwotnego zabierz dowód zakupu)
  • odbędą się konkursy z atrakcyjnymi nagrodami od Kina Nowe Horyzonty, Multikina oraz Wrocławskiego Teatru Lalek,
  • można otrzymać 15 proc. rabatu na książki w księgarni językowej Columbus, 10 proc. rabatu na kawę w kawiarni Cocofli na hasło „Rowerem do biblioteki”, a 20 proc. rabatu dla osób, które przyjadą rowerem i podadzą hasło „Rowerem do biblioteki”, 10 proc. rabatu na zakupy w Księgarni Podróżnika, po podaniu hasła „Rowerem do biblioteki”, 
  • na hasło „Rowerem do biblioteki” tańsze bilety na retransmisje sztuk Williama Szekspira „Jak wam się podoba” (18 kwietnia, godz. 19.00) oraz „Hamlet” (21 kwietnia, godz. 19.00) w Multikinie Arkady Wrocławskie.

Szczegółowy program akcji „Rowerem do biblioteki” - kliknij.Zgłoś uwagę