Rower miejski – jest oferta w przetargu

Wypożyczalnie mają ruszyć 1 kwietnia

  • Wrocławski Rower Miejski

    Wrocławski Rower Miejski


Organizatorzy przetargu na obsługę i zarządzanie systemem Wrocławskiego Roweru Miejskiego otworzyli dziś koperty z ofertami. W powtórzonym postępowaniu przetargowy wpłynęła jedna oferta, złożona przez firmę Nextbike, która do tej pory obsługiwała rower miejski. Różnica jest taka, że teraz Nextbike zaproponował cenę poniżej 500 tysięcy złotych (mieści się to w wydatkach na obsługę systemu), a nie jak wcześniej opiewającą na 610 tysięcy złotych.
Teraz komisja przetargowa musi sprawdzić ją pod względem formalnym. Jak podkreślają urzędnicy, termin uruchomienia systemu na 1 kwietnia nie jest zagrożony.

Przypomnijmy. Przetarg obejmuje obsługę wypożyczalni, ale też usługi towarzyszące – typu konserwacja i naprawy sprzętu przez najbliższy sezon, który trwa od kwietnia do końca listopada 2014 roku. Miasto udostępni na potrzeby zwycięzcy przetargu 140 sztuk rowerów oraz 17 stacji rowerowych o pojemności 210 stojaków i 17 paneli.
Poza uruchomieniem samej wypożyczalni wykonawca będzie musiał, tak jak to było do tej pory, stworzyć system rejestracji klienta i Biuro Obsługi Klienta, a także uruchomić stronę internetową.
Co najważniejsze, dla pasjonatów dwóch kółek i turystów ceny za wypożyczenie rowerów nie ulegną zmianie. Pierwsze 20 minut będzie bezpłatne, jazda rowerem od 20 do 60 minut ma kosztować 2 zł, a każda kolejna godzina – 4 zł. Żeby skorzystać z WRM, trzeba się będzie w systemie zarejestrować. Ustalono, że będzie to kosztować złotówkę.
KAJ

Zgłoś uwagę