Rosenthal na Świdnickiej

Nowy najemca w Starym Mieście

  • Rosenthal na Świdnickiej

    (fot. Materiały prasowe)

  • Rosenthal na Świdnickiej

    (fot. Materiały prasowe)

  • Rosenthal na Świdnickiej

    Rosenthal na Świdnickiej


W połowie maja przy placu Kościuszki, pod numerami 2 i 3, mają zacząć działać dwa salony z porcelaną i designerskimi meblami oraz akcesoriami. Dodatkowo znajdzie się tam kawiarnia.

– Takie lokale doskonale wpisują się w tamto miejsce. Są w bliskim sąsiedztwie Tutti Frutti. W salonach będzie można kupić m.in. porcelanę i meble światowych marek, które mogą przyciągnąć klientów – mówi Małgorzata Golak z Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

W jednym salonie będzie można kupić designerskie akcesoria stołowe oraz porcelanę, w drugim meble. Wśród marek warto wymienić porcelanę Rosenthal, meble Kartell czy akcesoria Lenox i Alessi.

– Wrocław to miasto słynące z designu. Dlatego chcemy tu rozwinąć naszą działalność. Plac Kościuszki to w naszej ocenie dobry adres, bo w bliskim sąsiedztwie jest Centrum Handlowe Renoma. Liczymy, że klienci po zakupach w galerii przyjdą do naszych kameralnych salonów – wyjaśnia Adam Muszka, dyrektor zarządzający Rosenthal Polska.

Docelowo oba lokale zostaną połączone w jeden. Oprócz sprzedaży salony będą się angażować w działalność artystyczną. W połowie maja, w ramach festiwalu Wroclove Designe, towary z salonów będzie można zobaczyć w galerii artystycznej Dworca Głównego PKP.

– Rzeczywiście oficjalne otwarcie zbiega się z festiwalem Wroclove Designe, dlatego mamy dodatkową motywację, żeby dotrzymać terminu. We Wrocławiu przy ul. Kiełbaśniczej działa już nasz salon, ale my chcemy wypromować markę Kartell, bo wielu klientów ze stolicy Dolnego Śląska przyjeżdża na zakupy do Poznania. Teraz będą mieli punkt na miejscu – dodaje Adam Muszka.

W maju zostanie ogłoszony przetarg na kolejne lokale w Starym Mieście. Pierwszy – u zbiegu ulic Świdnickiej 42 i pl. Kościuszki 14 – ma powierzchnię 88 mkw. Cena wywoławcza najmu to 3560 zł miesięcznie. Drugi lokal znajduje się pod Arkadami przy ul. Świdnickiej 46. Ma 161 mkw., a cena wywoławcza najmu to 6450 zł za miesiąc. Przetarg zostanie przeprowadzony przez Zarząd Zasobu Komunalnego.

Miłosz TurowskiZgłoś uwagę