Sztuka do smakowania na wiele sposobów [WIDEO]

Goście, którzy trafią do restauracji Food Art Gallery, mogą mieć tylko jeden problem… z podzielnością wagi. Tym klimatycznym miejscem rządzi bowiem sztuka – wyeksponowana zarówno na ścianach lokalu, jak i na talerzach, a obie smakują wybornie. I najważniejsze, że i jedną, i drugą można mieć na własność. 

  • Food Art Gallery przy ul. Księcia Witolda 1

    Food Art Gallery przy ul. Księcia Witolda 1

  • menu

    Szef kuchni poleca...

  • menu

    Kunsztowny minimalizm z wielkim smakiem


To stosunkowo nowe miejsce na kulinarnej mapie Wrocławia – uruchomiona w lipcu br. Food Art Gallery łączy w sobie luksusową restaurację i galerię sztuki współczesnej. Położona jest tak, że nie dobiega tu miejski hałas, a estetyczne, wysmakowane wnętrze zapewnia szczególny klimat i dyskrecję – czyli tuż przy nadodrzańskiej marinie, vis-à-vis pięknego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego, pomiędzy mostami Uniwersyteckim i Pomorskim, przy ul. Księcia Witolda 1.

Rzeczywiście, goście restauracji mogą zaspokoić zarówno głód kulinarny, jak i głód sztuki. W pierwszym przypadku za sprawą smacznych dzieł szefa kuchni, w drugim – dzięki artystom, wystawiającym w Food Art Gallery swoje prace – także na sprzedaż.

– Food Art Gallery to restauracja aspirująca do klasy fine dining, których wciąż jest we Wrocławiu niewiele. To miejsce spotkań dla tych, którzy doceniają niezwykłe smaki, ale i piękne wnętrza, jakość obsługi, dbałość o estetykę i najdrobniejsze szczegóły. Miejsce, gdzie wyrafinowana kuchnia styka się ze sztuką współczesną w najlepszym wydaniu – mówi Anna Gendaj, właścicielka restauracji.

Tym, co w swoim menu proponuje Food Art Gallery, są potrawy w autorskim wydaniu doświadczonego szefa kuchni, Mariusza Kozaka, który umiejętnie łączy tradycję z awangardą. Dobrze znane, polskie smaki i naturalne aromaty stały się podstawą kreatywnych kombinacji, a artyzm potraw jest doskonale widoczny w ich kunsztownym minimalizmie, zmysłowości i estetyce. Oprócz klasycznego menu à la carte, każdego dnia w Food Art Gallery podawane są specjalności „inspirowane chwilą”. Goście mogą delektować się również wyrabianymi na miejscu lodami i sorbetami, wypiekanym pieczywem i ręcznie robionymi słodyczami. Ogromną zaletą kuchni tej restauracji są potrawy bezglutenowe, które – jak zapewnia właścicielka restauracji – w żadnym razie nie szokują cenami, a zadziwiają smakiem (sprawdziliśmy!).

Menu i cennik, a także inne informacje o Food Art Gallery do prześledzenia na stronie restauracji. Warto spojrzeć również na niezwykle oryginalne menu degustacyjne, jakie poleca gościom szef kuchni.

 

fot. Food Art Gallery, wideo: Oktawian Sebastian

Zgłoś uwagę