10°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

3. Reprezentacja Polski pokonała Bośnię i Hercegowinę

Reprezentacja Polski wygrała z Bośnią i Hercegowiną 3:0 w spotkaniu Ligi Narodów. Dwie bramki dla Biało-Czerwonych zdobył Robert Lewandowski, a jedno trafienie dołożył Karol Linetty.

Polacy przeważali w środowym spotkaniu, ale mieli też trochę ułatwione zadanie, bo od 15 minuty grali w przewadze. Czerwoną kartkę za faul otrzymał bowiem Anel Ahmedhodzić.

Podopieczni Jerzego Brzęczka stwarzali zagrożenie pod bramką Bośni, ale byli też nieskuteczni. Dwie wyśmienite okazje do strzelnia gola miał Robert Lewandowski, ale najpierw uderzył niecelnie, a potem piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Mocne ciosy w koncówce pierwszej połowy

W 40. minucie najlepszy polski zawodnik wpisał się w końcu na listę strzelców, a jeszcze przed przerwą jego wyczyn powtórzył Karol Linetty. Po 45 minutach było 2:0 i losy spotkania właściwie były rozstrzygnięte.

- To był dobry mecz, ale musimy też wziąć pod uwagę uwarunkowania tego spotkania. Przeciwnik od 15. minuty grał w osłabieniu. Przez pierwszy kwadrans nasz rywal spisywał się bardzo dobrze, wychodził spod pressingu. Na pewno ten mecz wyglądałby zupełnie inaczej, gdybyśmy nie grali w przewadze - zaznaczył po spotkaniu szkoleniowiec reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek.

Po zmianie stron Lewandowski znów pokonał bramkarza z Bośni, a chwilę potem opuścił boisko - w jego miejsce pojawił się Arkadiusz Milik. Wynik już nie uległ zmianie do końcowego gwizdka - Polska wygrała na Stadionie Wrocław 3:0.

"Nie udało się wykorzystać szans"

- Słowa uznania chłopakom za konsekwencję i tworzenie sytuacji strzeleckich. W pierwszej połowie mogliśmy zdobyć więcej bramek, ale nie udało się wykorzystać szans. W drugiej połowie przeprowadziliśmy zmiany, a kiedy na murawę wchodzą nowi zawodnicy, zespół musi złapać odpowiedni rytm, co się nam udało - podkreślił trener Brzęczek.

Polska liderem grupy

Po czterech seriach spotkań Ligi Narodów Polska jest liderem swojej grupy. Biało-czerwoni zgromadzili dotąd 7 punktów i o punkt wyprzedzają Włochów. Kolejne mecze Ligi Narodów w listopadzie.

Polska - Bośnia i Hercegowina 3:0 (2:0)

Bramki: Robert Lewandowski 40, 51, Karol Linetty 45

Polska: Szczęsny - Kędziora (72 Bereszyński), Glik, Bednarek, Reca, Jóźwiak (72 Karbownik), Góralski, Linetty, Klich (64 Piątek), Grosicki (64 Kądzior), Lewandowski (58 Milik).Bośnia i Hercegowina: Sehić - Cipetić, Ahmedhodzić, Sanicanin, Kolasinac, Visca (58 Gojak), Pjanić (33 Hadzikadunić), Cimirot, Hadziahmetović (74 Hajradinović), Krunić (73 Milošević), Dzeko (58 Prevljak).

żółte kartki: Klich, Bednarek oraz Pjanić, Kolasinac, Hajradinović.czerwona kartka: Ahmedhodzić (14, Bośnia i Hercegowina, za faul).