Dzieciaki dla dzieciaków – premiera nowego spektaklu

Profesjonalny spektakl młodych aktorów będzie można obejrzeć na scenie w kamienicy przy ulicy Kuźniczej 29a, gdzie przez kilkadziesiąt lat mieścił się Studencki Teatr Kalambur. Uzdolnione aktorsko, muzycznie i tanecznie dzieciaki, pod okiem scenarzystki i reżyserki Katarzyny Żuczkowskiej, przygotowały spektakl dla swoich rówieśników. Spektakl 28 września w niedzielę o 17.00 w WCTD.

  • spektakl żywa woda wrocław TCTD przedstawienie

    Młodzi aktorzy mają od 7 do 13 lat

  • spektakl żywa woda wrocław TCTD przedstawienie

    Dzieci, które wystąpią w przedstawieniu, to te najzdolniejsze, wybrane podczas warsztatów teatralnych prowadzonych przez WCTD

  • żywa woda spektakl repertuarowy teatr dziecięcy

    „Żywa woda” to 14. premiera Repertuarowego Teatru Dziecięcego


Repertuarowy Teatr Dziecięcy to inicjatywa Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka. Głównym celem działalności tego teatru jest rozwój artystyczny dzieci uzdolnionych aktorsko, muzycznie i tanecznie oraz przygotowanie ich do pracy na scenie. To czternasty premierowy spektakl teatru, w którym występują wyłącznie dzieci.

– Dzieciaki zawsze się trochę tremują, ale nasi instruktorzy teatralni uczą ich również tego, jak nie dać się zjeść tremie na scenie – mówi Karolina Augustyniak z WCTD. – Przed nimi naprawdę duże wyzwanie, bo w tym spektaklu muszą nie tylko odegrać swoje kwestie, ale również zatańczyć i zaśpiewać. Z rozmów z nimi wiem jednak, że świetnie dają sobie z tym radę – dodaje.

Dzieci, które wystąpią w przedstawieniu to te najzdolniejsze, wybrane podczas warsztatów teatralnych prowadzonych przez Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka. – Tym razem spektakl przygotowują uczestnicy warsztatów dla dzieci z rodzin wielodzietnych. To nie będzie dla nich sceniczny debiut, bo występowały już przed swoimi rodzicami i bliskimi, jednak tym razem zagrają dla zupełnie im obcej publiczności, w profesjonalnym, biletowanym spektaklu – mówi Karolina Augustyniak. 

 

„Żywa woda”  to spektakl przeznaczony dla dzieci od lat 3. Ukazuje historię obecną we wszystkich kulturach: o uzdrawiającej i magicznej mocy czystej, nieskażonej wody. Aby zdobyć taką wodę, główy bohater musi pokonać wiele pokus i przeszkód, ale kierowany miłością do chorej matki, zrobi wszystko, by zdobyć dla niej upragniony lek. 

Premiera spektaklu „Żywa woda” odbędzie się 28 września o godzinie 17.00 we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka przy ul. Kuźniczej 29a. Rezerwacja i cennik biletów dostępne są na stronie internetowej.

 

ulaj

Zgłoś uwagę