Remonty wrocławskich chodników

Remonty chodników  to inwestycje, które mimo pandemii koronawirusa, nie zwolniły tempa. Wiosną tego typu prace przeprowadzono już w kilku lokalizacjach. Kolejne są w trakcie realizacji lub postępowań przetargowych. 


Wiosna sprzyja miejskim inwestycjom, co dotyczy również chodników. Dlatego już od kilku miesięcy we Wrocławiu trwają prace przy ich budowie i odnawianiu. Chodniki wymagające naprawy wskazywali między innymi mieszkańcy oraz Rady Osiedli, z którymi prowadzone były konsultacje. Część z nich już została wyremontowana. Przykładem tego jest zakończony w kwietniu remont chodnika w ul. Inżynierskiej czy ul. Żmichowskiej, który kosztował 118 tysięcy złotych.

ul. Żmichowska (w trakcie prac), fot. ZDiUM 

Kolejne inwestycje, to chodniki na ul. Bierutowskiej przy Wrocławskim Parku Biznesu oraz na terenie Lipy Piotrowskiej.

– Do końca czerwca za 366 tysięcy złotych będzie gotowy 150 metrowy odcinek chodnika z peronem autobusowym i nowym oświetleniem. Natomiast mieszkańcy Lipy Piotrowskiej pod koniec lipca będą spacerować nowych chodnikiem, który właśnie powstaje na ul. Tymiankowej za niespełna 200 tysięcy złotych – mówi Ewa Mazur, rzeczniczka ZDiUM we Wrocławiu. – Chodnik ten będzie miał nawierzchnię z płytek betonowych, a w obrębie koron drzew zastosowana zostanie nawierzchnia przepuszczalna – dodaje.

ul. Tymiankowa (prace w trakcie), fot. ZDiUM

Trwające przetargi i kolejne umowy

9 czerwca miasto podpisało umowę na remont chodnika w ul. Serowarskiej. Rozpocznie się on w najbliższych dniach i kosztować będzie 613 tysięcy złotych. Z kolei w trakcie postępowań przetargowych jest inwestycja przy ul. Studziennej we Wrocławiu.

– Przy ul. Studziennej, na odcinku o długości ok. 85 metrów, stare płytki zostaną zastąpione nowymi, a krawężniki wyregulowane. Termin realizacji prac planowany jest na koniec sierpnia br. – wyjaśnia Ewa Mazur.

ul. Studzienna, fot. ZDiUM

Miasto rozpisało także przetargi na remonty chodników w ulicach: Kruczej, Poświęckiej, Sołtysowickiej, Daszyńskiego, Karola Miarki, Niedźwiedziej, Jesionowej, Grabiszyńskiej oraz Głogowskiej. W najbliższych tygodniach wybrani zostaną wykonawcy tych robót.Zgłoś uwagę