Remonty ulic – jest kilka przetargów na dokumentację

Spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła kilka przetargów na wykonanie dokumentacji projektowej dla remontów dróg. Chodzi m.in. o Osobowicką, Dolnobrzeską, czy M. Jackowskiego.


Z większych zadań na pewno trzeba wymienić remont dużego fragmentu ul. Osobowickiej. Chodzi o odcinek od pętli tramwajowej w kierunku Rędzina. Poza wymianą nawierzchni i sieci podziemnych, powstanie trasa rowerowa i parking typu park&ride.

Czytaj więcej: Osobowicka pójdzie do remontu

 

Jest również przetarg na dokumentację projektową dla remontu ul. M. Jackowskiego i W. Gersona. To prawie kilometrowy odcinek lokalnej ulicy na Biskupinie. Wykonawca dokumentacji poszukiwany jest również dla remontu ul. Dolnobrzeskiej w Leśnicy. Tutaj prace miałyby objąć fragment od ul. Krępickiej do ul. Polkowickiej. Na liście ostatnich przetargów na dokumentację projektową wystawionych przez Wrocławskie Inwestycje jest też poprawa nawierzchni ul. Braterskiej oraz wymiana nawierzchni ul. Morskiej i ul. Rewalskiej na Kuźnikach.  

WI szukają także projektanta dla budowy odcinka ul. Idzikowskiego od ul. Szybowcowej do ul. Sterowcowej we Wrocławiu.

Dopiero po otrzymaniu wycen i dokumentacji dla poszczególnych zadań będą podejmowane decyzje i wyznaczane terminy remontów tych ulic. Zgłoś uwagę