Remonty dróg - gdzie znikną utrudnienia?

W przyszłym tygodniu rozpoczyna się rok szkolny. Już od tego weekendu dostosowuje się do tego komunikacja miejska. W wielu miejscach na drogach powinno być też łatwiej kierowcom. 

  • Drogowcy kończą prace m.in. na ul. Trzebnickiej od weekendu po nowej nawierzchni i bez utrudnień pojadą samochody i rowerzyści. fot. Rowerowy Wrocław


Tego lata szczególnie rozkopane były zachodnie osiedla Wrocławia. Drogowcy pracowali np. przy budowie mostku na Ługowinie, co nieco utrudniało przejazd kierowcom i spowodowało zmiany w komunikacji miejskiej. Kierowcy odetchnęli z ulgą już kilka dni temu. Natomiast od tego weekendu wracają też tramwaje do Leśnicy. Będzie ich nawet więcej niż wcześniej, bo w związku z otwarciem nowego szpitala linia 3 została przedłużona właśnie na to osiedle.

Jednak w tej części miasta jest więcej inwestycji. Remont ulicy Szczecińskiej potrwa jeszcze około miesiąca, ale cały czas jest ona przejezdna dla jednego kierunku ruchu. Z kolei na ul. Marszowickiej rozbudowę sieci i budowę ścieżki przewidziano do końca roku. Na szczęście, największe utrudnienie jakim jest brak przejazdu przez Marszowice powinno zakończyć się już za tydzień. Drogowcy budują tu nową nawierzchnię.

Lżej powinno być także mieszkańcom Oporowa – roboty przewidziane początkowo do grudnia przyśpieszono tak aby zakończyć je przed 1 listopada, a uruchomienie tramwaju zaplanowano na najbliższy weekend. – Robimy wszystko by dotrzymać tego terminu – deklaruje rzecznik WI Marek Szempliński. Po wakacjach będziemy mogli także wjechać w ulicę Na Niskich Łąkach przez most Rakowiecki, na którym drogowcy przejdą z pracami remontowymi poza jezdnię.

Natomiast musimy jeszcze poczekać na otwarcie skrzyżowania ulic Okulickiego, Bora Komorowskiego i Przedwiośnie.  - Tutaj prowadzone są prace w ramach przebudowy ul. Okulickiego. Drogowcy natrafili na nie zinwentaryzowane w dokumentacji sieci podziemne. – problem jest już właściwie rozwiązany, ale potrzeba około dwóch dodatkowych tygodni na dokończenie prac – mówi Marek Szempliński. – Robimy wszystko by udostępnić skrzyżowanie w pierwszej połowie września. Na szczęście, nie ma to większego wpływu na termin zakończenia całego kontraktu – dodaje.

Za to ekipy na ul. Trzebnickiej, które przez wakacje blokowały przejazd od Słowiańskiej w stronę pl. Św. Macieja szykują się do pakowania. Droga powinna być udostępniona do ruchu w najbliższy weekend.
Ciągle trwają prace na ul. Nowowiejskiej. Nową drogą pojedziemy najprawdopodobniej na przełomie września i października. Na ul. Pełczyńskiej MPWiK też w dalszym ciągu prowadzi prace związane z budową kanalizacji, jednak z etapu na etap kierowcom podróżuje się tam łatwiej. Od najbliższego weekendu wykonawca będzie pracował przy ruchu dwukierunkowym – wahadłowym na odcinkach nie dłuższych niż 100 m. Przewidywane zakończenie robót 31 grudnia 2015 r.

Zgłoś uwagę