Przebudowa żłobka przy ul. Krowiej – ostatnia prosta [WIDEO]

Po wakacjach zakończy się remont i przebudowa wrocławskiego żłobka nr 6 przy ul. Krowiej we Wrocławiu. Prace inwestycyjne obejmują zarówno pomieszczenia wewnętrzne, dach, elewację, jak i teren wokół budynku.

  • remont-zlobka-we-wroclawiu-wroclaw

    Remont żłobka przy ul. Krowiej we Wrocławiu, fot. www.wroclaw.pl


Wewnątrz placówki przebudowane zostaną m.in.: pomieszczenia trzech grup żłobkowych, przedsionek, pralnia z prasowalnią oraz toalety. Wykonana zostanie także termomodernizacja dachu i elewacji oraz wydzielone zostanie osobne miejsce pod wózkownię.

Czytaj też: Wakacyjne remonty szkół [WIDEO]

– Obecnie montowana jest stolarka okienna i drzwiowa oraz sufity podwieszane, kładzione są płytki, a ściany przygotowywane do malowania. Niebawem rozpoczną się prace przy elewacji zewnętrznej budynku oraz zagospodarowaniu terenu wokół niego – opowiada Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. – Po zakończeniu remontu wrocławski żłobek zmieni się nie do poznania. Będzie nie tylko ładniejszy, ale także bardziej funkcjonalny i komfortowy zarówno dla dzieci, jak i pracowników – podkreśla.

Wiele zmieni się również na zewnątrz placówki.

– Na nowo zagospodarowany zostanie plac zabaw dla dzieci. Powstaną też nowe chodniki i dojścia do budynku, ogrodzenie z bramą wjazdową, wiaty śmietnikowe i patio. Poza tym nasadzone zostaną dodatkowe krzewy oraz nowy trawnik – dodaje Krzysztof Świercz.

Czytaj też: Kolejne gabinety dentystyczne w szkołach i bezpłatne szczoteczki dla pierwszoklasistów

Przebudowa żłobka przy ul. Krowiej ma się zakończyć po wakacjach. Cała inwestycja kosztować będzie ponad 2,5 mln zł.Zgłoś uwagę