Kończy się remont żłobka przy ul. Krowiej. Kiedy otwarcie? [WIDEO]

We wrześniu ma zakończyć się remont i przebudowa wrocławskiego żłobka nr 6 przy ul. Krowiej. Otwarcie placówki w listopadzie, rekrutacja już trwa.

  • zlobek-krowia-wroclaw-remont-otwarcie

    Żłobek nr 6 przy ul. Krowiej, źródło: www.wroclaw.pl


Prace remontowe na ostatniej prostej

Prace inwestycyjne w placówce przy ul. Krowiej objęły zarówno pomieszczenia wewnętrzne, dach i elewację, jak i teren wokół budynku. Wewnątrz placówki przebudowano m.in. pomieszczenia trzech grup żłobkowych, przedsionek, pralnię z prasowalnią, toalety. Wykonana została także termomodernizacja dachu i elewacji oraz przygotowane zostało osobne miejsce pod wózkownię.

– W ostatnim czasie zakończone zostały prace przy montażu stolarki okiennej i drzwiowej oraz podwieszanych sufitów. Położono też nowe płytki oraz wykładziny wewnątrz budynku – opowiada Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. – Żłobek zdobi już nowa, kolorowa elewacja – dodaje.

Zmiany na zewnątrz placówki

Dużo zmieniło się, i jeszcze zmienia, na zewnątrz placówki.

– Obecnie trwają przygotowania m.in. do przebudowy placu zabaw. Zostanie on zagospodarowany zupełnie na nowo. Powstaną też  chodniki i dojścia do budynku, ogrodzenie z bramą wjazdową, wiaty śmietnikowe i patio. Będzie też więcej zieleni – dodaje Świercz.

Cała inwestycja, którą nadzoruje Zarząd Inwestycji Miejskich, kosztować będzie ok. 2,9 mln zł.

Czytaj także: We Wrocławiu będzie nowa szkoła i przedszkole dla 1200 uczniów

Zapisy trwają

Przebudowa żłobka przy ul. Krowiej ma się zakończyć pod koniec września br. Rekrutacja do placówki, w której miejsce znajdzie 100 maluchów, już trwa. Jej otwarcie planowane jest w listopadzie.Zgłoś uwagę