Miłoszycka coraz bliżej przebudowy [WIZUALIZACJE]

Ulica Miłoszycka ma być wyremontowana na całej długości, a pracę drogowców poprzedzi budowa kanalizacji. Wizualnie największe zmiany czekają skrzyżowanie z ul. Swojczycką, gdzie powstanie rondo, i okolice kościoła św. Jacka, gdzie planowane jest urządzenie strefy uspokojonego ruchu.

  • wizualizacje: WI

  • wizualizacje: WI


Spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła, że w przetargu na przebudowę tej ulicy został wybrany wykonawca. Najtańsza była firma Skanska, która oferuje swoje usługi za nieco ponad 20 mln zł. Jeśli konkurenci zgodzą się z tym werdyktem, w październiku mogłyby się rozpocząć pierwsze roboty budowlane. Termin zakończenia to przełom lat 2016/17.
 

Inwestycję rozpocznie oczekiwana przez mieszkańców budowa kanalizacji. Jednak projekt przewiduje także gruntowną przebudowę drogi na odcinki miedzy ulicami Ceglaną i Swojczyką. Poza nową jezdnia i wspomnianym rondem przy Swojczyckiej  mieszkańcy zyskają także chodniki i ścieżki rowerowe.

Efekty prac najbardziej widoczne powinny być w okolicach parafialnego kościoła pw. św. Jacka. W jego otoczeniu przybędzie miejsc parkingowych i zieleni. Ulica ma być w tym miejscu strefą uspokojonego ruchu, a to oznacza pierwszeństwo dla pieszych.  Aby podkreślić tę funkcję jezdnia ma być tutaj nieco wyniesiona. Niemniej chodnik i tak zostanie poszerzony. Przesunięty ma być mur kościelny.  

 ram

Zgłoś uwagę