11 grudnia – kolejny etap wymiany rozjazdów przy pl. Dominikańskim

11 grudnia rozpocznie się wymiana rozjazdów tramwajowych od ul. Kazimierza Wielkiego. To oznacza, że będą zmiany dla pasażerów.


Na 11 grudnia zaplanowano zakończenie wymiany rozjazdów od strony placu Społecznego oraz rozpoczęcie wymiany rozjazdów od strony ulicy Kazimierza Wielkiego. Zmienione zostaną trasy linii tramwajowych 2, 3, 4, 5, 10 i 33 oraz autobusowych K i 245.

Tramwaje linii 2 

Tramwaje linii 2 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu i będą kursowały w obu kierunkach przez plac Dominikański i ulicę Kołłątaja.

Tramwaje linii 3 i 5

Trasa „trójki” zostanie przedłużona do placu Wróblewskiego, a tramwaje linii 5 pojadą od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Małachowskiego i Pułaskiego do placu Wróblewskiego. Wynika to z prowadzonych prac przy przebudowie ulicy Krakowskiej przy skrzyżowaniu z aleją Armii Krajowej.

Tramwaje linii 4 

Tramwaje linii 4 będą kursowały objazdem w obu kierunkach od placu Legionów przez ulicę Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego i plac Wróblewskiego do placu Społecznego.

Tramwaje linii 10 

Tramwaje linii 10 pojadą w obu kierunkach od placu Grunwaldzkiego przez ulicę Szczytnicką, most Pokoju, plac Dominikański, ulicę Piotra Skargi, Teatralną, Świdnicką, Podwale, plac Orląt Lwowskich, nową trasę autobusowo-tramwajową i ulicę Śrubową do ulicy Legnickiej.

Tramwaje linii 33 

Tramwaje linii 33 będą kursowały w obu kierunkach od placu Grunwaldzkiego przez most Grunwaldzki, plac Dominikański, ulicę Piotra Skargi, Teatralną, Świdnicką, Podwale, plac Orląt Lwowskich, nową trasę autobusowo-tramwajową i ulicę Śrubową do ulicy Legnickiej.

Autobusy linii K i kursy nocne linii 245

Autobusy linii K i kursy nocne linii 245 jadące od strony Dworca Głównego w kierunku Różanki lub Kozanowa, od ulicy Kołłątaja pojadą objazdem przez ulicę Kościuszki, Dąbrowskiego, Krasińskiego i Oławską do placu Dominikańskiego.

W kierunku przeciwnym, trasa autobusów linii K i 245 pozostanie bez zmian.

Prace potrwają około 4 tygodni.Zgłoś uwagę