Jest wykonawca remontu torowiska na Kazimierza Wielkiego

W tym roku ZDiUM wykona remont torowiska na skrzyżowaniu Kazimierza Wielkiego i Ruskiej. Właśnie udało się rozstrzygnąć przetarg na te roboty. W planach jest również wymiana zwrotnic przy skrzyżowaniu ul. Pułaskiego/Małachowskiego.


Najlepszą ofertę w przetargu na wymianę skrzyżowania torów z 4 krzyżownic oraz jednotorowego pojedynczego rozjazdu tramwajowego przedstawiła firma Zakład Sieci i Zasilania Sp. z o.o.. Prace mają kosztować nieco ponad 660 tys. zł.  - Inwestycja będzie realizowana w okresie wakacyjnym, między 23 czerwca a 13 lipca. Na czas prac na skrzyżowaniu wyłączona zostanie komunikacja tramwajowa – mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowa ZDiUM.

Zarządca dróg ogłosił także przetarg na wymianę 2 zwrotnic tramwajowych na skrzyżowaniu ulic: Pułaskiego i Małachowskiego.  - W postępowaniu przetargowym chcemy znaleźć firmę, która w lipcu wymieni 2 zwrotnice najazdowe i zamontuje automaty elektryczne do ich przekładania – mówi Ewa Mazur.

Prace przy jednej i drugiej inwestycji będą wymagały wyłączenia ruchu tramwajowego na remontowanych skrzyżowaniach. Szczegóły zastępczej organizacji ruchu oraz trasy objazdów dla komunikacji miejskiej poznamy bliżej terminów rozpoczęcia prac. 

Zgłoś uwagę