Remont szkoły podstawowej na Grabiszynku na finiszu [ZDJĘCIA]

Dobiega końca generalny remont Szkoły Podstawowej nr 82 przy ul. Blacharskiej. Choć jeszcze trwają prace przy elewacji, w patio i w niektórych pomieszczeniach, takich jak np. sala gimnastyczna, to już widać jak bardzo budynek szkoły odmienił swój wygląd. 


W środku zrobiło się przyjaźnie i świeżo, dzięki wprowadzeniu żywych barw,  wprowadzeniu nowoczesnych elementów. W listopadzie ma się zakończyć remont elewacji.
Pierwszy etep remontu ruszył już w marcu. Od tego czasu placówka, do ktorej uczęszcza 354 uczniów, systematycznie pięknieje. Od kilku miesięcy kilkudziesięcioletni parterowy budynek przechodzi termomodernizację. Jest ocieplany i tynkowany, ma nowe poszycie i pokrycie dachu. W budynku wymienione zostały wszystkie okna i drzwi, instalacje centralnego ogrzewania, zrobiono nowoczesne podwieszane sufity i antypślizgowe posadzki. Wcześniej remont przeszła stołówka i szkolna kuchnia, która przy okazji została wyposażona w piec konwekcyjny. Wyremontowano toalety szkolne i postawiono na oszczędność – woda leci z kranu, gdy dziecko podstawi ręce pod kran. Odnowione i pomalowane zostały sale lekcyjne.

W fatalnym stanie było patio i ono też przeszło gruntowna przemianę, m.in zyskało nową nawierzchnię z kostki. W kolejnym etapie remont czeka klatki schodowe (wymiana schodów), a w nieco dalszych planach jest budowa nowego bloku sportowego. Przyszkolne, nowoczesne boisko zostało wybudowane w ramach WBO. 

Koszt inwestycji wyniósł 2,1 mln zł. 

Zdjęcia Tomasz Walków

Zgłoś uwagę